אאא

שילה סימן טוב, לוחם נוסף מסיירת גולני, שנפצע אנושות בתאונת הדרכים הקשה בכביש 6 נפטר בבית החולים תל השומר. ממשפחתו נמסר כי לזכרו תערך הערב ב-19:00 בכניסה למיון תל השומר תפילה מיוחדת. הלווייתו תערך מחר (ג'), בשעה 14:30 בחלקה הצבאית בבית העלמין סגולה.

שילה סימן טוב. תושב צופים. בן לאביבה ועוזי סימן טוב השלישי מבין 6 אחים. אמו גננת בישוב מזה שנים. יהודה ברכיה חברו לישוב ספד לו: "הוא היה חייכן, אוהב להתנדב. צדיק. כולם אהבו אותו והכירו אותו.  זו אבדה קשה לישוב".

נריה אבודהרם בן דודו של שילה סיפר: "הייתה לו שמחת חיים. הוא אהב לעזור והתנדב המון. הוא בכלל לא היה אמור להיות שם. הוא קיבל שחרור הביתה אבל החליט לפרגן לחבר אחר. התנדב באילן בשמחה לילד ובמקומות נוספים".

שילה סימן טוב ז''ל. באדיבות המשפחה
שילה סימן טוב ז"ל. באדיבות המשפחה
הגדלה

כזכור, בתאונה נהרגו גם סמל בר יעקוביאן ז"ל, לוחם בחטיבת "גולני", בן 19 מנתיב השיירה. לאחר מותו הועלה לדרגת סמל-ראשון וסמל אשטו טספו ז"ל, לוחם בחטיבת "גולני", בן 21 מפתח תקווה. לאחר מותו הועלה לדרגת סמל-ראשון. 

התאונה אירעה בזמן ששלושה רכבי האמר צבאיים עשו את דרכם מאימון בצפון לבסיס בדרום. הם עצרו בצד הדרך לאחר שאחד הנהגים הרגיש רעידות בהאמר כשהגיע למהירות של 40 קמ"ש. גם שאר כלי הרכב עצרו בעקבותיו. ההאמר הראשון ירד לשול וכמעט השלים עצירה מוחלטת. שני כלי הרכב האחרים החלו גם הם בירידה לשול במהירות איטית, ובשלב זה התנגשה המשאית בעוצמה אדירה בהאמר השלישי – אף שעל פי עדויות חבריו הוא אותת.

ההרוגים אשטו טספו ובר יעקוביאן ז''ל

ההרוגים אשטו טספו ובר יעקוביאן ז"ל

הרכב נמעך לחלוטין. הפגיעה גרמה לתאונת שרשרת בין שלושת כלי הרכב הצבאיים. המשאית פגעה גם בג'יפ השני שהסתובב סביב צירו בשל העוצמה.

ביום שישי, שופט ארז מלמד מבית משפט השלום בפתח תקווה, החליט כי ואנור אבו זינה, נהג משאית ממזרח ירושלים שנעצר לאחר התאונה הקטלנית ישוחרר ביום ו' למעצר בית בן חמישה ימים. והמשטרה בחרה שלא לערער על כך.

בדיון הראשון טען נציג המשטרה כי קיים חשד להריגה. אלא שביום ד' מתח השופט מלמד ביקורת על התנהלות המשטרה. "אני סבור כי קיים חשד סביר הקושר לעבירות של נהיגה בחוסר זהירות, אי שמירה על רווח ונהיגה בקלות ראש ולא חשד לעבירת הריגה", אמר.

ביום חמישי קבע השופט כי המסמך המשטרתי החדש שהוגש מחליש את עוצמת החשד הסביר נגד החשוד והחליט לשחררו למעצר בית. "כפי שטענו, השיירה של הרכבים לא התנהלה כפי שמצופה במהלך נסיעה בכביש 6", אמר סנגורו של אבו זינה, עו"ד צפריר יגור.