אאא

שתי תאונות קשות התרחשו היום (שישי) בבית שמש. שהן למעשה אירוע אחר מתגלגל, בו מצאו את מותם שני בני אדם.

תחילה, נהרגו שני בני אדם ונפצעו עוד כמה, בהתנגשות עם רכב פרטי שדהר לעברם. הנהג הדורס, שהיה ככל הנראה שתוי, המשיך בנסיעתו המסוכנת אל שכונת חפציבה החרדית, שם נפל עם רכבו אל ואדי בצד הכביש, על מתחם קראוונים של בתי כנסת, וחולץ לאחז זמן במצב בינוני.

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה סניף בית שמש מדווחים כי רוכב קלנועית נמצא מתחת לאחד מכלי הרכב שמעורב בתאונה. כמו כן, חובשי הארגון העניקו טיפול רפואי ראשוני בזירת התאונה לפצוע קשה, לילד שנפצע בינוני עד קשה, לילד נוסף שנפצע באורח בינוני ולאשה שנפצעה באורח קל.

הנהג הפוגע שכאמור נפצע בינוני, בשכונה החרדית, טופל ע"י מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה, לאחר שחולץ מהרכב ע"י אזרחים כשהוא בהכרה וסובל מחבלות ופציעות.

יצחק מרמורשטיין, חובש באיחוד הצלה, תיאר: "כשהגעתי לזירה יחד עם חובשים נוספים שגרים בסמיכות למקום נתקלנו בזירה של תאונה קשה עם מעורבות שלושה כלי רכב ורכב תפעול (גולף) חשמלי. למרבה הצער שני הרוכבים ברכב החשמלי נהרגו. כמו כן הענקנו טיפול רפואי ראשוני בזירת התאונה לילד שנפצע בינוני עד קשה, לילד נוסף שנפצע באורח בינוני, ולאשה שנפצעה באורח קל".

(צילום: דוברות כב''ה)
(צילום: דוברות כב"ה)
הגדלה

מדוברות כב"ה נמסר: "לוחמי האש בפיקודו של רשף קובי טובול, חילצו את הלכוד מתחת הרכב, כשהוא ללא רוח חיים. בתאונה למרבה הצער נהרג עוד אדם אחד, ונפצעו עוד מספר אנשים בדרגות פציעה שונות. כוחות הרפואה במקום טיפלו בפצועים והעבירו אותם לבתי החולים".

"בתאונה ברחוב החיד"א פונה פצוע והועבר לטיפול ע"י אנשי הרפואה. כרגע שני האירועים בשלבי סיום. בזירות התאונה, נמצאים שוטרי משטרת ישראל המכוונים את התנועה".

 זירת התאונה הקשה (צילום: זק"א)

מהמשטרה נמסר, כי "ברחוב רמב"ם נקבע מותם של 2 גברים כתוצאה מהתאונה, ופונו מהמקום 3 אנשים נוספים. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה החשד כי רכב שככל הנראה מעורב בתאונה קטלנית ברחוב רמב"ם, על פי החשד נמלט והתנגש בגדר ברחוב החיד"א, שם התהפך לשטח סמוך. נהג הרכב פונה ע"י מד"א לבית החולים, ושוטרים בדרכם אליו".

בית החולים הדסה עין כרם: "אל יחידת הטראומה פונו מתאונת דרכים בבית שמש גבר כבן 60 - בהכרה ובמצב קל עד בינוני, וכן שני נערים בני 13 בהכרה ובמצב בינוני".

(צילום: דוברות מד"א)
(צילום: דוברות מד"א)
(צילום: דוברות מד"א)
(צילום: דוברות מד"א)
(צילום: דוברות מד"א)
(צילום: דוברות מד"א)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)