אאא

עדרו של חקלאי קשיש, בן 97, מבית זית נגנב לפני חודשיים והלילה (חמישי) הביאו לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל למעצרם של החשודים בגניבת העדר ולמציאתם של 10 כבשים החשודים כגנובים.

כוחות מג"ב הפועלים בגזרת עוטף ירושלים, פשטו הלילה על הכפר בית איכסא שבסמוך לירושלים, בעקבות מידע מודיעיני, ואיתרו את אחד החשודים בגניבת הצאן כשהוא במספרה בכפר בעודו מסתפר.

בפשיטה על ביתו נעצר החשוד השני, תושב רמאללה. בסריקות שביצעו הכוחות בסמוך לבית אותר דיר מאולתר ובו 10 כבשים החשודים כגנובים.

עם פשיטת הכוחות ואבטחת המקום, הוכנסו לדיר בכפר, נכדו ובנו של החקלאי המבוגר שזיהו במקום את הכבשים שנגנבו מהם לפני מספר חודשים.

החשודים, תושב בית איכסא ורמאללה נעצרו להמשך חקירה של משטרת ישראל והכבשים הוצאו לבדיקות רפואיות במטרה להחזירם לחקלאי.

במשטרה מעריכים כי החשודים הם אלו שגנבו את העדר שהכיל עשרות כבשים אותם על פי החשד מכרו בשטחי יו"ש.

במשטרה מציינים כי מתחילת השנה נרשמת ירידה ארצית של כ-16% במספר התיקים שנפתחו בתחום הפשיעה החקלאית (28 תיקים אל מול 52 תיקים שנפתחו בתקופה המקבילה אשתקד).

גם בהתייחס לעבירות החמורות בתחום נרשמו ירידות בהיקף הפשיעה: ירידה של כ- 46% במספר התיקים שנפתחו מתחילת השנה בגין גניבת בקר וצאן ביחס לתקופה המקבילה אשתקד ובתוך כך ירידה של כ- 61% במספר ראשי הבקר והצאן שנגנבו מתחילת השנה ביחס לתקופה המקבילה אשתקד (232 ראשים אל מול 599).