אאא

זאקי דאלק, עובד בתחנת דלק של חברת פז, יפצה את פעיל הימין עו"ד איתמר בן גביר בסכום של 200 אלף שקלים, לאחר שקרא לו "נאצי" - כך פסקה סגנית נשיאת בית משפט השלום בירושלים, השופטת דורית פינשטיין.

מכתב התביעה שהגיש בן גביר נגד החברה וחנות הנוחות "יריד הקטנה" בתל אביב עולה, כי בחודש אוגוסט האחרון הוא הגיע לחנות וביקש לרכוש פחית שתייה, אלא שאז הטיח בו העובד "אתה ניאו-נאצי - ומברך את הפיהרר".

לטענת בן גביר, שתיעד את התקרית, הדברים הבוטים הללו נאמרו סמוך ללקוחות אחרים בחנות, כך שהוא נאלץ לעזוב את המקום בבושת פנים, תוך כדי שהמוכר מצדיע לו במועל יד, התנועה הנאצית המפורסמת.

לאחר שחברת פז ומנהל התחנה טענו להגנתם כי האחריות לתקרית היא של העובד, וזה מצידו סירב להגיש כתב הגנה, החליטה אתמול השופטת לקבל את התביעה נגד העובד, ולחייבו, כאמור, בתשלום של 200 אלף שקלים בתוספת הוצאות משפט על סך של עשרת אלפים שקלים.

עו''ד איתמר בן גביר (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
עו"ד איתמר בן גביר (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
הגדלה

איתמר בן-גביר אמר בתגובה: "יידע כל עובד בתחנת דלק או חנות נוחות, כי הוא אמור לתת שירות ללקוחות מבלי לערב השקפות פוליטיות. כמה ימים לאחר יום השואה יש מסר חשוב בכך שמי שמכנה יהודי כנאצי ואף מצדיע במועל יד, ישלם מכיסו, ויפנים שאסור לערוך זילות בשואה".

יצוין, כי התביעה נגד חברת פז ומנהל התחנה עדיין מתנהלת.