אאא

שר התיירות יריב לוין נפגש אמש (שני) עם נשיא גואטמלה, ג'ימי מוראלס, בארמון הנשיאות בגואטמלה סיטי, זאת לאחר שהאחרון הודיע כי יעביר את שגרירות מדינתו לעיר הבירה ירושלים. 

לוין הודה לנשיא על החלטתו להעביר את השגרירות לירושלים, ומסר את תודתו והערכתו של ראש הממשלה נתניהו למהלך. לדבריו, בזכות המהלך שביצע הוא יירשם בדפי ההיסטוריה של ירושלים.

הנשיא מוראלס אמר, כי "העברת השגרירות לירושלים היא הדבר הנכון לעשות ושיש במהלך הזה ברכה גדולה. אני מצפה להגיע לישראל לחנוכת השגרירות בחודש הבא, אני משוכנע כי בעקבות הצעד תצטרפנה מדינות נוספות אשר יעבירו את השגרירויות לבירה".

עוד ציין הנשיא מוראלס את הצורך בהעמקת שיתופי הפעולה בפורומים הבין-לאומיים, על מנת ששתי המדינות יסייעו האחת לשנייה בהצבעות המתקיימות באו"ם.

בהמשך לפגישתו של השר לוין עם מקבילו הגואטמלי מוקדם יותר, ולאחר שקיים כנס תיירות גדול, סיכמו השר לוין והנשיא מוראלס על שורת צעדים להידוק קשרי התיירות בין המדינות, ובהם השתתפות של גואטמלה ביריד התיירות בישראל, חתימה על מזכר הבנות לשיתוף פעולה תיירותי, קיום סמינר חשיפה של גואטמלה לסוכני נסיעות ישראלים וקיום סמינר הדרכה ישראלי בגואטמלה בנושא מידע תיירותי.