אאא

מחיר הביטקוין המשיך לרדת גם היום (שלישי), והוא מתקרב לרף ה-4,000 דולר, זאת על רקע מחלוקת בתוך קהילת המפתחים של המטבע הווירטואלי, והחשש הקבוע מתגובת הרגולטורים.

הבוקר, הביטקוין נסחר בירידה של 9% במחיר של 4,294 דולר – רמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2017. ירידות נרשמו גם בקרב המטבעות הווירטואלים האחרים, כך למשל אתר – המטבע הדיגיטלי השלישי בגודלו לפי שווי שוק – נפל ב-14% ביממה האחרונה ל-139.66 דולר. מטבעות נוספים שספגו ירידות חדות כוללים את ביטקוין קאש, סטלר (stellar) וליטקוין (litecoin).

מאז תחילת השנה נחלש הביטקוין ב-66%, כששוק המטבעות הדיגיטליים כולו, הנחשב גם ככה תנודתי ביותר, איבד באותה התקופה 75% מהשווי שלו. הירידה האחרונה בשווי נגרמה בעקבות "מלחמת האזרחים" שפרצה בין המפתחים והכורים של המטבעות, לאחר שלא הסכימו על הכיוון אליו צריכים המטבעות להתקדם.

הסכסוך הזה הוביל לכמה התפצלויות למטבעות שונים. במקביל, התגברות הביקורת מצד הרגולטורים מבריחה אף היא סוחרים. שתי חברות שגייסו בשנה שעברה הון באמצעות מכירת מטבעות דיגיטליים נדרשו בשבוע שעבר על ידי הרגולטורים האמריקאים להשיב את הכספים למשקיעים. ההסדר הזה אליו הגיעה רשות ני"ע האמריקאית (SEC) עם החברות – פאראגון קוין ו- CarrierEQ עורר את החשש שחברות נוספות ידרשו לבצע מהלכים דומים.