אאא

שוויץ ידועה לא רק בזכות יופייה, איכות החיים שבה ותשתיותיה החכמות, אלא גם בזכות רמת הבטיחות שבה. דירוג המדינות הבטוחות בעולם ל-2020 שפורסם השבוע קבע, כי מתוך 180 מדינות - שוויץ היא היעד הבטוח ביותר למטיילים. ישראל הגיעה למקום 24 המכובד ועקפה מדינות כמו ארה"ב ובריטניה.

בדו"ח, שנערך על ידי חברת ביטוח הנסיעות Insurly, הובאו בחשבון גורמים כמו שיעורי פשיעה, בטיחות בדרכים, אלימות, טרור, אסונות טבע ואיכות הבריאות הכללית, לצד איכות אוויר, תברואה וסיכונים של חשיפה למגיפות.

מתוך 180 מדינות, שוויץ קיבלה את הציון הגבוה ביותר, עם 90 נקודות מתוך 100 בכל הקטגוריות העיקריות. כך, שוויץ קיבלה 98 נקודות על זמינות התחבורה, 92 על בריאות וכ-91 על סיכון לאלימות ואסונות טבע.

למקום השני הגיעה סינגפור, שנחשבת לרוב כמדינה בטוחה למטיילים, בה פשעי רחוב ואלימות הם דבר נדיר יחסית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בסך הכל, מדינות אירופה זכו לציונים טובים בדו"ח: נורבגיה (שלישית) , לוקסמבורג (רביעית), קפריסין (חמישית), איסלנד (שישית), דנמרק (שביעית), פורטוגל (שמינית) ופינלנד (תשיעית) - כולם בעשירייה הראשונה. יפן סוגרת את העשירייה הראשונה, ואילו בריטניה, אוסטרליה וארה"ב הגיעו למקום ה-29, ה-31 וה-44 בהתאמה.

בצד האחר של הרשימה, נמצאות המדינות הכי פחות בטוחות, בהן מלחמה היא עניין שבשגרה. דרום סודן הגיעה למקום האחרון מתוך 180 מדינות, קונגו לפניה וכן הרפובליקה המרכז אפריקאית. אלה המדינות שהוכרזו כמסוכנות ביותר בעולם לבקר בהם.

אלה עשר המדינות הבטוחות ביותר בעולם ל-2020:

10. יפן

9. פינלנד

8. פורטוגל

7. דנמרק

6. איסלנד

5. קפריסין

4. לוקסמבורג

3. נורבגיה

2. סינגפור

1. שוויץ