חדשות עם קנייטש

תופעה: האדמו"ר החילוני זוכה להערצה חרדית, הגולם יקום על יוצרו? • מעייריב

המלחמה של עיריית בני ברק בחנויות במקום טיפול בתופעה המטרידה, ה'כמעט אסון' בים המלח והמסקנה שצריכה להילמד, כינוס האדמו"רים בבני ברק בגלל חוק הגיוס, הפגנות הרצ"פניקים ששמרו על עמימות וההגדה של פסח בבימת האו"ם (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

המבחן של זייברט

בעוד נוער השוליים חזר להטיל אימה ברחובות בני ברק, לראש העיר החדש-ישן חנוך זייברט יש פיתרון מקורי: הוא אוכף את סגירת העסקים בבני ברק בשעה 23:00 בכל לילה ובשעה 24:00 בליל שישי בתקווה שהנוער ייעלם מעצמו מהרחובות. אולי בגלל הרעב. צוות מעייריב יעקוב האם סגירת חנויות המזון בשעה 23:00 תעלים את הנוער - שנעלם בתקופת רובינשטיין וחזר כעת. בעירייה מסבירים כי כי מטרת האכיפה היא כדי למנוע מנוער שוליים להסתובב ברחובות ולשוטט בשעות הלילה המאוחרות ולהפריע לתושבים. "שכויח".

התרשלות או חוסר משמעת?

היום הזה היה יכול להיראות אחרת אם האירוע בים המלח אמש, היה מסתיים אחרת. אבל ברוך השם שכל הנעדרים חולצו בשלום יחסית. האם המגזר החרדי מזלזל בחיי אדם? חלילה. אולם צוות מעייריב תוהה מה גרם לאירוע החריג בערב האמש: התרשלות בארגון האירוע ההמוני או חוסר משמעת של הרוחצים בים?

כינוס האדמו"רים בבני ברק

אדמו"רי בני ברק התכנסו בחסות העיריה וארגון הקשיבה, כדי לטכס עצה ותושיה לקראת זמן קיץ הנפתח בימים אלו בהיכלי התורה ועל רקע ההתפתחויות בחוק הגיוס ההולך וצובר תאוצה לפי התחייבות הממשלה. צוות מעייריב כמובן מברך על ההתכנסות לצורך חיזוק התורה ולומדיה ומעלה שאלה האם יש איזו בשורה שאיתה אפשר לבוא לציבור שתוהה כיצד הנציגים החרדים בכנסת ובממשלה יתמודדו עם הגזירה והפגיעה בתקציבי עולם התורה.

האדמו"ר החילוני

העיתונאי ינון מגל, הזוכה להערכה והערצה במגזר החרדי - בעיקר בשל "שכר שיחה נאה" לו הוא זוכה (ובצדק!) על דעותיו על הדת החרדים והתורה, הוזמן לאירוע שנערך עבור מאות רבות של תלמידי ישיבות. מגל השתתף בסמפוזיון תקשורתי ונשאל שאלות על אופן התיחסותו לאירועי התקופה האחרונה ויחסו לציבור החרדי. צוות מעייריב שתוהה רבות הערב כפי ששמתם לב, תוהה גם כעת - האם הקירבה של מגל לצעירים החרדים היא תופעה שצריך לעקוב אחריה ולראות שהיא לא תהיה כמו הגולם שקם על יוצרו? אם אתם חולקים עלינו - תכתבו לנו בתגובות.

הרצ"פניקים חוזרים לכבישים

למרות ימי בין הזמנים ובלי סיבה או התרחשות מיוחדת, יצאו היום הרצ"פניקים - צעירי הפלג בראשות הגאון רב צבי פרידמן מבני ברק שידוע בעמדתו הקשוחה שאין לנהל שום משא ומתן עם נציגי הצבא בכל מה שקשור לגיוס בני ישיבות לחסום כבישים ולהפגין.

הגדה באו"ם

שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, הקריא מעל בימת האו"ם בקול בוטח את הקטע הידוע מההגדה של פסח "והיא שעמדה לאבותינו". ארדן חידד את המסר על כך שבעזרת השם העם היהודי יצליח להתגבר על כל האויבים המבקשים בכל דור ודור לפגוע בו ולהשמיד אותו. אז הנה. חזרנו גם ל"שכר שיחה נאה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות