בשנים האחרונות מוביל מיזם 'נועם דניאלי' מהפכה שקטה בשירותי רישום הנישואין של הרבנות. במסגרת המהפכה הפכו שירותי רישום הנישואין לנגישים יותר ולידידותיים יותר למשתמש, בדגש על דיגיטציה של הפרוצדורה של הגשת המסמכים להשלמת הליך הרישום.

במסגרת אישור רישום נישואין, זוכה כל כלה לעבור סדנה מעשירה ומעצימה, המעניקה לה את התוכן הדרוש לרישום נישואין.

עד היום התקיימו ההדרכות במפגש פיזי בין המדריכה לכלה המיועדת להתחתן. המרצה והכלה התראו במספר פגישות שכללו שיחות של העצמה והעשרה.

משבר הקורונה יצר אתגר בפני המשך קיום ההדרכה במתכונתן הנוכחית, לאור החשש של כלות רבות מפני הידבקות או כניסה לבידוד בשל המפגש בסדנה. מיזם 'נועם דניאלי' פעל לאשר את העברתם של ההדרכות בזום, מול הרבנות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב ישראל מאיר ריאני, מייסד מיזם 'נועם דניאלי': "רצינו לבצע את ההדרכה כך כבר לפני כמה שנים, אבל לא כל הרבנים התלהבו מזה ולכן הקפאנו את הרעיון. כעת, בגלל המצב, זה יצא לפועל. הקורונה הכניסה את כל החתונות לסחרור גדול. כולם מכירים את הסיפור של האולמות, אבל גם נושא רישום הנישואים הפך לאתגר, לנוכח העובדה שזוגות רבים אינם יכולים להגיע למשרדי המועצות הדתיות לצורך רישום נישואין".

בד בבד, במיזם 'נועם דניאלי' השלימו את המהפכה הדיגיטלית, שתמנע את הצורך של זוגות להגיע למשרדי המועצות הדתיות ותאפשר שליחה של כלל המסמכים לרישום נישואין באמצעות הוואטסאפ.

(מיזם 'נועם דניאלי' הוא חלק מקרן דניאלי, שהוקמה לזכרה של דניאלי זוננפלד, צעירה בת 20 שנהרגה בתאונת דרכים כשחזרה מהתנדבות במחלקה האונקולוגית בביה"ח שניידר.)