אאא

נאום מיוחד ומרגש נשא היום (שלישי) יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ הרב מנחם-אליעזר מוזס, במהלך ישיבה מיוחדת שנערכה בכנסת - במלאות 64 שנה לניצחון על גרמניה הנאצית. בישיבה נכחו: יושב-ראש הכנסת רובי ריבלין, ראש-הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר האופוזיציה ציפי לבני.

את נאומו הקדיש מוזס לתופעת האנטישמיות שמרימה ראש בתדירות גבוהה. "יהודים רבים בעולם, חוששים לצאת מביתם עם סממנים יהודיים. בתי-כנסת ומרכזים יהודיים מותקפים כמעט מדי שבוע, ויהודים מוכים ומושפלים אך ורק בשל היותם יהודים".

מוזס גם תקף את מכחישי השואה: "מאות אלפי ניצולים עדיין חיים עימנו נושאים עימם את הזוועה בליבם כשתזכורת ממנה חרוטה על זרועותיהם, אך כל זה לא מפריע לאלפי איש ברחבי העולם להסתובב ולהצהיר כי השואה היא עוד מהמצאות הציונות ונושאי דגלה - בני העם היהודי. אנשים עומדים ומכחישים את קיומה של השואה בכל פורום אפשרי, כותבים ספרים ומאמרים, ומוזמנים לועידות בינלאומיות", אמר מוזס והתכוון לנשיא איראן שהוזמן לאחרונה לוועידת דרבן 2.

"כאשר רצה השטירמר הידוע לשמצה להתקיף ולפגוע בעם היהודי היה מציג דמות יהודי כמוני, כזה העומד כאן לפניכם על הדוכן", אמר מוזס בלהט ושיתף את הנוכחים בישיבה בדברים אישיים: "ממשפחת אבי הענפה, נשארתי נצר יחיד כמו גם ממשפחת אימי. למעלה מ- 150 נרצחו מבני משפחתי ברומניה על ידי חיית הטרף הנאצית".

את נאומו, סיים מוזס בחוויות שלו מהביקור בקבר רשב"י במירון. "אני חייב לציין ולספר לכנסת כי הכל התנהל למופת, על מי מנוחות, ובצורה מכובדת. ועל כך מגיעה ברכת "יישר כח", לכל העוסקים בדבר. קרוב לחצי מיליון חגגו שם ביניהם ראינו שם ניצולי שואה, בניהם, נכדיהם וניניהם. זהו הניצחון האמיתי על גרמניה הנאצית, וזוהי העדות שנצח ישראל לא ישקר", אמר.