פסנתר לשבת ראש חודש ניסן - 'קלי אתה'פסנתר לשבת ראש חודש ניסן - 'קלי אתה'נתנאל לייפר1
לחנו של האדמו"ר הזקן למילים מתוך ההלל כבר 200 שנה מושר בבתי הכנסת בכל תפוצות ישראל. לכבוד שבת ראש חודש ניסן בחרתי לבצע אותו שוב בפסנתר (שירים חסידיים)
"אדרבא תן בליבנו" - פסנתר לשבת"אדרבא תן בליבנו" - פסנתר לשבתנתנאל לייפר
אתמול חל היארצייט של רבי אלימלך מליז'נסק ואך מתבקש היה לבצע את לחנו הקסום של יוסי גרין לתפילתו של הרבי אלימלך - אדרבא תן בליבנו שנראה כל אחד מעלת חברינו (מוזיקה)
פסנתר לשבת זכור - "ותוסף אסתר"פסנתר לשבת זכור - "ותוסף אסתר"נתנאל לייפר2
בחרתי השבוע לבצע על הפסנתר את אחד משירי הפורים האהובים הוא למילים מתוך מגילת אסתר - "ותוסף אסתר ותדבר לפני המלך - קלי קלי למה עזבתני" (פסנתר לשבת)
פסנתר לראש חודש: "אנא השם"פסנתר לראש חודש: "אנא השם"נתנאל לייפר1
לחניו האלמותיים של ר' שלמה קרליבך עוטפים את הלל מכל צדדיו. אחד האהובים שבהם הוא "אנא השם" אותו בחרתי לבצע בגרסת הפסנתר האקוסטי (פסנתר לשבת)
"י-ה אכסוף נועם שבת" - פסנתר לשבת"י-ה אכסוף נועם שבת" - פסנתר לשבתנתנאל לייפר2
המנגינה הקסומה והמוכרת לפיוט השבת האהוב של ר' אהרון מקרלין זצ"ל זכתה לביצועים רבים בשנים האחרונות האזינו לביצוע בפסנתר האקוסטי (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת שירה: "שירת הים"פסנתר לשבת שירה: "שירת הים"נתנאל לייפר1
המנגינה בה מושרת שירת הים בקהילות שונות היא אחת ממנגינות הילדות שלי. לכבוד שבת שירה בחרתי לבצע אותה בגרסה מעט יותר מורכבת הרמונית (שירים חסידיים)
"ישמח משה" - גרסת הפסנתר לשבת"ישמח משה" - גרסת הפסנתר לשבתנתנאל לייפר
הפעם בחרתי בשירו הישן והטוב של הזמר והיוצר ג'ו עמאר ז"ל, שלמרות השנים הרבות שחלפו מאז הוקלט הוא עדיין אחד משירי שבת בבוקר האהובים ביותר (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת: "אל האור" -  שנה לפטירת מאיר בנאיפסנתר לשבת: "אל האור" - שנה לפטירת מאיר בנאינתנאל לייפר
לפני שנה הלך לעולמו בטרם עת הזמר והיוצר מאיר בנאי ז"ל. אחד משיריו המפורסמים שלראשונה רמזו על קרבתו לדת היה "אל האור" או בשמו האחר "שירו של שפשף" (שירים חסידיים)
קחו רגע להאזין למיקס אשת חיל של יוסי כהןקחו רגע להאזין למיקס אשת חיל של יוסי כהןkikar.co.il בשיתוף יוסי כהן5
האזינו לביצוע אשת חיל של היוצר יוסי כהן. לחן: אלי קליין, ועיבוד: אלי קליין ואיציק ברי (מוזיקה, שיווקי)
פסנתר לשבת סוערת: 'להשם הארץ ומלואה'פסנתר לשבת סוערת: 'להשם הארץ ומלואה'נתנאל לייפר2
לכבוד הסערה וגשמי הברכה בחרתי לנגן את שירו האהוב של הזמר והיוצר יצחק פוקס - "להשם הארץ ומלואה" בגרסת הפסנתר האקוסטי (שירים חסידיים)
'ישימך' - להיטו של פריד בגרסת הפסנתר'ישימך' - להיטו של פריד בגרסת הפסנתרנתנאל לייפר1
לחנו הקסום של יוסי גרין מתוך אלבומו של אברהם פריד 'ברכה והצלחה' מתוך פרשת השבוע הוא אחד השירים היפים של פריד מהימים בהם יוסי גרין ומשה לאופר היו צוות מנצח (שירים חסידיים)
"איך אעלה אל אבי" - גרסת הפסנתר לשבת"איך אעלה אל אבי" - גרסת הפסנתר לשבתנתנאל לייפר
שירו המרגש והמעולה של אהרן רזאל מתוך פרשת השבוע "איך אעלה" נותן פרשנות מוזיקלית מצוינת לפנייתו של יהודה אל יוסף. ההרמוניות הייחודיות של רזאל הופכות את השיר לאחד היפים והמרגשים שניגנתי (שירים חסידיים)
"רננו צדיקים" - ניגון הנרות בגרסת הפסנתר"רננו צדיקים" - ניגון הנרות בגרסת הפסנתרנתנאל לייפר
בחסידות ברסלב וחסידיות נוספות נוהגים לנגן לאור הנרות את "רננו צדיקים" במנגינה עתיקה המיוחסת למגיד ממעזריטש זצ"ל. לאחרונה זכה השיר לביצוע קסום של הזמר 'עקיבא' (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת: 'ידיד נפש' של אברהם פרידפסנתר לשבת: 'ידיד נפש' של אברהם פרידנתנאל לייפר
לחנו הבלתי נשכח של יוסי גרין לפיוט "ידיד נפש", נחשב גם כמעט שלושה עשורים אחרי לאחד השירים היפים של הזמר אברהם פריד. האזינו לגרסת הפסנתר האקוסטי (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת: ידיד נפש גרסת הישיבותפסנתר לשבת: ידיד נפש גרסת הישיבותנתנאל לייפר
גם השבוע בחרתי להמשיך במנגינות לידיד נפש כשהפעם בחרתי בגירסה הישיבתית של השיר. אינני יודע מה מקורו של הלחן היפיפה ואשמח אם מי מהגולשים יידע ויגיב (מוזיקה)
ציון קברו של האדמו"ר האמצעיחג הגאולה לאדמו"ר האמצעי: תווי הניגוניםנתנאל לייפר2
היום חוגגים חסידי חב"ד את חג הגאולה של האדמו"ר האמצעי שיצא מהכלא הרוסי לאחר הלשנה. המוזיקאי והמנצח אברימי גורארי כתב את תווי השירים ליום זה בעבורכם (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת: "ידיד נפש" בגרסה האנדלוסיתפסנתר לשבת: "ידיד נפש" בגרסה האנדלוסיתנתנאל לייפר1
אחרי הניגון המסורתי אותו ניגנתי בשבוע שעבר, הפעם בחרתי לבצע את המנגינה האנדלוסית לפיוט האהוב של רבי אלעזר אזכרי, כפי שמבוצעת בעת שירת הבקשות המרוקאית (מוזיקה)
"ידיד נפש" המוכר בגרסת ה'פסנתר לשבת'"ידיד נפש" המוכר בגרסת ה'פסנתר לשבת'נתנאל לייפר
ניגון ידיד נפש מושר בכל תפוצות ישראל בזמן סעודה שלישית. הלחן בו בחרתי הוא אחד המוכרים ביותר אינני יודע את מקורו והאם הולחן יחד עם הקטע בסופו אך הוא אחד האהובים עליי (שירים חסידיים)
"אשת חיל" של ר' בנציון ז"ל - פסנתר לשבת"אשת חיל" של ר' בנציון ז"ל - פסנתר לשבתנתנאל לייפר3
השבוע חל יום פטירתו של ר' בנציון שנקר ז"ל מגדולי המלחינים של המוזיקה החסידית והיהודית. שירו 'אשת חיל' נפוץ בכל תפוצות ישראל ומושר בליל שבת (שירים חסידיים)
"בואי בשלום" - קרליבך בגרסת הפסנתר"בואי בשלום" - קרליבך בגרסת הפסנתרנתנאל לייפר
שיר השבת האהוב של ר' שלמה קרליבך שבמוצאי שבת יצוינו 23 שנים לפטירתו. קרליבך שינה את פני המוזיקה היהודית והשפעתו רק גדלה עם השנים שחולפות (שירים חסידיים)
מתפללת בקבר רחל, ארכיון'קול ברמה נשמע', 'מאמע': שירים לרחל אמנוכיכר השבת9
מ"מאמע רחל" המרגש של ר' משה ויינטרוב, "קול ברמה נשמע" של פרחי לונדון, שוואקי, מוזקוביץ ועד עמיר בניון. צפו והאזינו למקבץ שירים על רחל אמנו שהיום חל יום פטירתה (מוזיקה)
"אל תירא כי עמך אני"  - פסנתר לשבת"אל תירא כי עמך אני" - פסנתר לשבתנתנאל לייפר1
המלחין המוכשר אבי פישהוף הוציא את סדרת האלבומים המשובחת סוליד גולד לפני כ-15-20 שנה. באלבום הראשון הוא הלחין את הפסוק מההפטרה אותו ביצע דדי גראוכר (פסנתר לשבת)
"צא מן התיבה": גרסת הפסנתר האקוסטי"צא מן התיבה": גרסת הפסנתר האקוסטינתנאל לייפר
בחרתי ב"צא מן התיבה" שירו הנפלא של אהרן רזאל מאלבומו הראשון המעולה "הסנה בוער". הנגינה על פי חוברת האקורדים שהוציא רזאל יחד עם אלבומו הקודם (שירים חסידיים)
אליך השם אקרא: הקלאסיקה בגרסת הפסנתראליך השם אקרא: הקלאסיקה בגרסת הפסנתרנתנאל לייפר2
שירו האהוב של ר' שלמה קרליבך בגרסת הפסנתר האקוסטי. השיר הוא אחד משיריו הלא רבים של הרבי המרקד בו ישנם 3 קטעים - פארט C שמשדרג את השיר ומעניק לו גוון נוסף (שירים חסידיים)
פסנתר הלל לחג הסוכות: "הללו את השם"פסנתר הלל לחג הסוכות: "הללו את השם"נתנאל לייפר
ניגון בית מודז'יץ ל"הללו" מתוך תפילת ההלל הוא אחד האהובים. ביצועו של ר' בנציון שנקר ז"ל מהדהד בבתי כנסת רבים שם הוא מושר בתפילה. האזינו לגרסת הפסנתר (מוזיקה)
בדרך ל'כל נדרי': שירה ברחובות ירושלים. •צפובדרך ל'כל נדרי': שירה ברחובות ירושלים. •צפויאיר טוקר13
חזני וזמרי מניין קרליבך שהתקיים באולם בית הכנסת הגדול בירושלים החלו לשיר את ניגון הבעש"ט המוכר בדרכם לתפילת 'כל נדרי' כשהם מרגשים את העוברים והשבים • צפו (מוזיקה)

שירים חסידיים

שירים חסידיים - מדור מוזיקה של כיכר השבת מביא לכם את כל הלהיטים והשירים החסידיים הכי חדשים, מטובי הזמרים והבעלי מנגנים בעולם המוזיקה החסידית יהודית.

כיכר facebook
הכי פופולריים