ישראל במלחמהישראל במלחמה

הגאון הרב יהושע הוטנר ע"ה

בירושלים נפטר הבוקר הגאון הרב יהושע הוטנר ז"ל, ממייסדי האנציקלופדיה התלמודית ומכון התלמוד הישראלי השלם. המנוח היה תלמיד של ה´חפץ חיים´ ורבי שמעון שקאפ זצ"ל. בן 98 היה בפטירתו

הרב הוטנר ע"ה לצד הרב זווין זצ"ל. צילום: ארכיון

בירושלים נפטר הבוקר הגאון הרב יהושע הוטנר ז"ל, ממייסדי האנציקלופדיה התלמודית ומכון התלמוד הישראלי השלם ומי שעמד בראש המפעל כמנהלו במשך עשרות בשנים. בן 98 היה בפטירתו.
הרב הוטנר פעל לצידם של חשובי וגדולי הרבנים, בהם הגאון רבי שלמה יוסף זווין זצ"ל, בפעילותו במסגרת המפעל האדיר של האנציקלופדיה התלמודית.
הרב הוטנר הינו בוגר ישיבות ראדין, והיה תלמידם של ה´חפץ חיים´ ורבי שמעון שקאפ זצ"ל. עלה ארצה בשנות השלושים, התגורר מאז בירושלים ומאז החל את פעילותו הציבורית שנמשכה למעשה למעלה משישים שנה.
אביו, הרב יהודה לייב הוטנר זצ"ל היה מחשובי הדיינים בוורשא, סבו היה רבי יוסף זונדל הוטנר זצ"ל, שחיבר ספרים וחידושים על הש"ס והשלחן ערוך. סב נוסף היה רבי יהודה הלוי סגל זצ"ל היה זקן רבני וורשא.
המנוח הוא בן דודו של הגאון רבי יצחק הוטנר זצ"ל וגיסו של הגאון רבי צבי יהודה קוק זצ"ל.
בני משפחתו סיפרו ל'כיכר השבת' כי עוד כאשר התגורר בוורשא היה בקשר עם גדולי ישראל ותלמידי חכמים שהיו בני בית אצל אביו. גם במסגרת תפקידו, היה הרב הוטנר החוט המקשר בין מערכת האנציקלופדיה לבין גדולי הדור שהביעו את תמיכתם בפעילות הברוכה.
הרב הוטנר יובא למנוחות היום בשעה 15:30 בבית המנוחות בסנהדריה, ירושלים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר