הסלמה במאבק

האדמו"ר לגאב"ד: מצטרפים למאבק

האדמו"ר מגור הכריע אמש כי חסידי גור יצטרפו להפגנות נגד פתיחת החניונים בשבת, ועובדי העירייה נשלחו בבהילות להחליף את פחי האשפה מפלסטיק למתכת. גלריית תמונות

חנוך לס | כיכר השבת |
האדמו"ר מגור. צילום: ישראל ברדוגו

גזרת המאבק הירושלמית מתרחבת, ולאפיקים לא צפויים. מה שנראה היה בתחילה כמאבק של העדה החרדית בלבד, כאשר הנציגים החרדים בעירייה "מבינים לליבו של ברקת" נוכח דרישות המשטרה, יצר מומנטום שסחף אליו חוגים רחבים, כאלו שבתחילה, לא נראה היה כי יתמכו במחאה הציבורית.

בשבת הקרובה צפוי להיערך מעמד קבלת שבת המוני בכביש בר אילן, מה שמחריף יותר את המאבק ומקשה עוד יותר על המשטרה שצריכה להיערך ולרכז כוחות גם בערב שבת.

גם חסידי גור שצפויים להצטרף להפגנות בעקבות הוראת האדמו"ר, יוסיפו עוד כמות מפגינים לא מעטה, מה שיחייב את גורמי המשטרה והעירייה לשיקול דעת נוסף בפרשה.

ההחלטה הראשונה אותה כבר קבלה עירית ירושלים לאור ההפגנות, הינה איסופם הדחוף פחי האשפה מפלסטיק שבשכונת בר אילן בירושלים, והחלפתם בפחי אשפה ממתכת, כאלו שאינם נמסים כליל בעת גלגולם למרכז הכביש והפיכתם ל´נרות שבת´...

אמש שלח האדמו"ר מגור להודיע לגאב"ד העדה החרדית כי גור תצטרף למאבק. עכשיו כבר לא מדובר על חניון בשולי השכונות החרדיות. כבר לפני תחילת המאבק השקיעו ב´עדה החרדית´ מאמצים גדולים על מנת ליצור קואליציה של הסכמה בין כל פלגי היהדות החרדית שתבהיר שלא מדובר רק במאבק של מאה שערים. שליחים נשלחו לבית הגרי"ש אלישיב ואל האדמו"ר מגור.

כפי שפרסמנו כאן בעבר, הגרי"ש אלישיב סירב לחתום על קריאה להפגין, אך אמר כי יש למחות על חילול השבת. האדמו"ר מגור מצידו אמר כי מי שיכול לצאת להפגנה יצא למחות על כבודה של השבת. כאמור, אתמול הודיע האדמו"ר מגור לגרי"ט וייס, גאב"ד ה´עדה החרדית´, כי גם גור מצטרפת למאבק על השבת.


צילום: חדשות 24

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר