מקדימים תרופה

אחרי שהציע לגייס החרדים: העסקת לפיד מוטלת בספק

‎‎מועצת הרשות השנייה תקיים דיון בנושא המשך העסקתו של יאיר לפיד כמגיש בערוץ 2, לנוכח "נאום הבחירות" שנשא אמש בהרצליה. במהלך נאומו אמר: ‏‏"יש לגייס את החרדים לשירות בצבא ושייצאו לעבוד, לא משום שאנחנו שונאים אותם, אלא משום שכך נכון". לפיד בתגובה: "זו הרצאה שאני מסתובב איתה שנים" (בכיכר)

ישראל אהרון וגלובס | כיכר השבת |

‎‎מועצת הרשות השנייה תקיים דיון בנושא המשך העסקתו של יאיר לפיד כמגיש "אולפן שישי" בחדשות ערוץ 2, זאת לנוכח הפרסום הבוקר (שני) בקול ישראל, לפיו לפיד נשא מעין "נאום בחירות" בכינוס בבית חיל האוויר בהרצליה.

יו"ר מועצת הרשות השנייה, אמנון נדב, יקיים את הדיון לבקשתה של חברת המועצה רונית אנטלר, עיתונאית לשעבר, ששלחה מכתב דחוף בנושא הבוקר.

‏בנאום בכנס אמר לפיד: "אנחנו נחזור אל הציבור שהתחמק מאיתנו, נכתוב חוקה, נשנה את שיטת המשטר. אנחנו נחזור אליכם, כי בלעדיכם אי-אפשר, עדיין לא מאוחר".

לפיד המשיך ונגע בנושאים שונים שעל סדר היום, במה שנראה כמעין מצע בחירות.

במהלך נאומו, לפיד פרש את משנתו ואמר כל אחד צריך ללמוד לימודי ליבה, יש לגייס את החרדים לשירות בצבא ושייצאו לעבוד, לא משום שאנחנו שונאים אותם, אלא משום שכך נכון וזה אפילו כתוב בעשרת הדיברות".

‏‏"האם אנחנו מסוגלים לחייב את החרדים להתגייס לצבא גם אם החוק יחייב אותם? האם אנחנו מסוגלים להסיט רבע מתקציב הביטחון לחינוך? האם אנחנו מסוגלים לסגור את הטלוויזיה החינוכית וגלי צה"ל? האם אנחנו מסוגלים לצמצם את מספרם של שרי הממשלה?", אמר. ‏

‏מהרשות השנייה נמסר כי "המועצה תדון בבקשה של אנטלר".

מחברת החדשות טרם נמסרה תגובה. עם זאת בכיר בחברת החדשות אמר לגלובס "אנו סומכים על יאיר לפיד שימשיך להקפיד על כל כללי האתיקה נדרשים מעיתונאי" . מהרשות השנייה נמסר, "המועצה תדון בבקשתה של אנטלר" .

תגובתו של יאיר לפיד: "זו הרצאה שאני מסתובב איתה כבר שנים, כולל בצבא".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר