ארכיוןאיזו מן מצווה זו "לדפוק את הראש" בפורים?
י"ד באדר תשפ | 10.03.20
מצות הפורים לשתות "עדלאידע". מה זה הדבר הזה? ממתי ישנם מצוות שכאלו, לדפוק את הראש? מה ההיגיון שמאחורי פעולה לא הגיונית כזו? הרב מנחם ישראל בטור מיוחד (יהדות)
תגיד, יש לך מושג למה בכלל אתה משתכר?תגיד, יש לך מושג למה בכלל אתה משתכר?ורד ישראל4
מאיפה זה צף לך פתאום? מה נסגר איתך? האמת, גם אתה לא מכיר ככה את עצמך, הסתלקה לך הדעת, אבד לך השכל / מאמר שכל שיכור (ואשתו) פורימי צריכים לקרוא... (יהדות)
משלוח מחמאות איש לרעהו / טור לפוריםמשלוח מחמאות איש לרעהו / טור לפוריםהרב אבי אברהם1
פורים זו הזדמנות להעניק 'משלוח מנות' לחבר, לבן משפחה, לשכנים, לילדים, לרב וכו' לא רק במארזים מפוארים של מיני מתיקה ומתנות אלא גם ובעיקר במחמאה בכתב ובע"פ (פורים)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבהשהחמרמורת לא תפריד // סיפור לפוריםהרב אברהם בורודיאנסקי2
השנים חלפו וצביקי המתמיד חווה משבר, גידי לא ראה אותו מספר שנים ושמועות רבות הסתובבו בשכונה אודותיו, גידי נצר את הכאב בליבו על ידיד נעוריו שנעלם, עד אותו פורים (פורים)
פורים כהלכה - סיכום הלכות פורים  • צפופורים כהלכה - סיכום הלכות פורים • צפוהרב ישראל לורי
הרב ישראל לורי, מחבר הספר "משפטי ישראל" מגיש סיכום מיוחד להלכות פורים - הלכות קריאת מגילה, משלוח מנות, מתנות לאביונים ודיני סעודת הפורים • צפו (חגי ישראל, פורים)
זמני יציאת צום תענית אסתר בארץ ובעולםזמני יציאת צום תענית אסתר בארץ ובעולםכיכר השבת8
החל מעלות השחר היום - יום רביעי - ועד הערב זהו 'צום תענית אסתר'. ביום חמישי, יחול יום הפורים, ובערים המוקפות חומה, יחול הפורים ביום שישי • כל ההלכות וזמני יציאת הצום (יהדות)
קריאת המגילה של הראשל"צ הגר"ש עמארקריאת המגילה של הראשל"צ הגר"ש עמארישי כהן1
הראשון לציון ורבה של ירושלים הגאון רבי שלמה משה עמאר קיים הבוקר את מצוות קריאת המגילה, בבית מדרשו הסמוך לביתו בשכונת גבעת המבתר בירושלים • צפו בתיעוד (פורים)
תהיות על שמחה וכמה מילים על מחזוריותתהיות על שמחה וכמה מילים על מחזוריותראובן דהאן1
דווקא בחגים ה'גשמיים' יש עניין גדול יותר בשמחה, שהרי בסוכות מופיעה אריכות דברים בתורה על עניין השמחה עד כדי "והיית אך שמח" (דברים טז טו). בפורים הגדילו לעשות מראש חודש, שנאמר בגמרא "משנכנס אדר מרבין בשמחה" (תענית כט א). וכבר אמרו חז"ל בגמרא "אין שמחה אלא בבשר ויין"(יהדות)
הגר"י דוד גרוסמן בשיחה מיוחדת לפוריםהגר"י דוד גרוסמן בשיחה מיוחדת לפוריםכיכר השבת2
רבה של מגדל העמק הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן בשיחה מיוחדת על המשמעות של ימי הפורים • צפו בשיחה המלאה (יהדות)
לדמות המאויירת אין קשר לכתבהמצעד הסרטונים החרדים הכי מצחיקים ביוטיובמישאל לוי12
יש מאות כאלה שמסתובבים ברשת, אספנו כמה נבחרים מהם, או ליתר דיוק, כמה שהצחיקו את מישאל לוי במיוחד. לא צחקתם? גדפו אותנו בטוקבקים ושתו משהו (מעניין)
אילוסטרציהכל מה שצריך לדעת על זכר למחצית השקלהרב יוסף חיים אוהב ציון
בימינו שחרב המקדש נוהגים לתת זכר למחצית השקל • הרב יוסף חיים אוהב ציון בטור מיוחד ל"כיכר השבת" עם כל ההלכות, הדינים והמנהגים של זכר למחצית השקל (יהדות)
הלכות צום תענית אסתר וזמני יציאת הצוםהלכות צום תענית אסתר וזמני יציאת הצוםכיכר השבת1
היום, יום רביעי, צום תענית אסתר. החל מהערב ומחר, יום חמישי, יחול יום הפורים בכל העולם, ובעיירות המוקפות חומה, יחול הפורים ביום שישי • כל ההלכות וזמני יציאת הצום (יהדות)
פורים בספינקאתיעוד ענק: כך חגגו פורים בחצרות החסידיםצילום: בעריש פילמר
בזמן ששתיתם לשוכרה, הצלם בעריש פילמר סובב בין הטישים בחצרות האדמו"רים, האזין לקריאת המגילה ותיעד. עכשיו הוא מגיש גלרית ענק: כך נראה חג בפורים בחצרות החסידים (צפו)
פורים. ארכיוןגם בפורים דמוקפין: הצטרפו למשדר המקפיץכיכר השבת1
'כיכר השבת' ממשיך בפרויקט פורים המיוחד: בואו להאזין למשדר הפורים הענק; שירים שלא שמעתם, חיקויים מצחיקים והרבה-הרבה שמח. פתחו רמקולים וכנסו לאווירת החג, עד דלא ידע (פורים בכיכר)
פורים. אילוסטרציההעדה שאוכלת בפורים את "הכבד של המן"משה פריגן6
אוזני המן? רעשנים? תחפושות? ליהודי עדות המזרח עוד שלל של מנהגים עתיקים בחג הפורים. פריגן מגיש: מהטריפוליטאים ש'אוכלים להמן את הכבד' ועד לתסרוקות לפנות בוקר (פורים)
מיוחד: כל הלכות חג הפורים במקום אחדמיוחד: כל הלכות חג הפורים במקום אחדהרב יוסף חיים אוהב ציון1
הלכות מתנות לאביונים לדקדוקן, הלכות סעודת הפורים ודיני שתיית היין בצורה הנכונה ועל פי ההלכה וכן המנהגים שנוהגים במהלך יום הפורים והלימוד בו נוהגים (פורים, יהדות)
נאום הפּוּרים-רָב המלא לפורים תשע"זנאום הפּוּרים-רָב המלא לפורים תשע"זיוסי אליטוב4
תמיד ידענו שמאחורי כרזת ענק בנוסח "הזדעזעי ירושלים ת"ק פרסה" ישב איש שכבר השיא את כל צאצאיו ואף אחד, בחסדי ה' ושליחיו בארץ ובתפוצות, לא מתגורר ברחוב (יהדות, פורים)
כנסו לקצב: משדר תוסס ומקפיץ לליל פוריםכנסו לקצב: משדר תוסס ומקפיץ לליל פוריםיאיר טוקר3
למעלה משעתיים של מוזיקה שמחה ומקפיצה, מכל הזמנים והסגנונות. מ"שושנת יעקב", "ויהי בימי אחשוורוש", ועד ניגוני שמחה של חצרות החסידים. האזינו וכנסו לאווירת החג (פורים)
כזה עוד לא שמעתם: מגילה בערבית-מרוקאיתכזה עוד לא שמעתם: מגילה בערבית-מרוקאיתכיכר השבת
הרב מיכאל שושן, מרצה מוכר ויועץ ומטפל זוגי, מגיש לכבוד חג הפורים הרצאה מרתקת: פירוש מלא של מגילת אסתר בערבית מרוקאית מתובלת בפרפראות מרתקות • אל תפספסו (יהדות,פורים)
פורים כהלכה - סיכום הלכות פורים  • צפופורים כהלכה - סיכום הלכות פורים • צפוהרב ישראל לורי9
הרב ישראל לורי, מחבר הספר "משפטי ישראל" מגיש סיכום מיוחד להלכות פורים - לכות קריאת מגילה, משלוח מנות, מתנות לאביונים ודיני סעודת הפורים • צפו (חגי ישראל, פורים)
תענית אסתר מוקדמת: מתי יוצא הצום?תענית אסתר מוקדמת: מתי יוצא הצום?כיכר השבת1
היום יום חמישי, יא' באדר, חל צום תענית אסתר מוקדם כיוון שהצום יצא בשבת. מי מחויב בצום ומי פטור, וגם - זמני יציאת הצום בערים שונות בארץ ובעולם (פורים, חגי ישראל, יהדות)
גלריה פורימית מחג פורים במוסקבה • צפוגלריה פורימית מחג פורים במוסקבה • צפוכיכר השבת4
איך חגגו את פורים במוסקבה? קריאת מגילה על ידי הגר"ב לאזאר ולאחר כן מסיבת פורים ענקית באולם "קונגרס-פארק", על גדות נהר מוסקבה, עם תזמורת "דע בעסט" ומוישי רוזנברג • צפו (פורים)
גלריה ירושלמית: פורים במאה שערים וסימטאותיהגלריה ירושלמית: פורים במאה שערים וסימטאותיהכיכר השבת10
ברחובות ובסמטאות שכונת מאה שערים הירושלמית חגגו ביום שישי את שושן פורים תוך קיום מצוות היום - משלוח מנות, קריאת מגילה ושתיית יין עד להשתכרות • צפו בגלריה ירושלמית ממכרת (פורים)
גלריה צבעונית: חגיגות פורים בחברוןגלריה צבעונית: חגיגות פורים בחברוןכיכר השבת5
התושבים היהודים בחברון חגגו את חג הפורים בתהלוכת "עד דלא ידע" בה צעדו עשרות מתושבי העיר כשהם לבושים במיטב התחפושות ומאובטחים בידי חייל צה"ל • צפו בגלריה (יהדות, פורים)
הראשל"צ רבי אליהו בקשי דורון בקריאת המגילההראשל"צ רבי אליהו בקשי דורון בקריאת המגילהישי כהן2
הראשל"צ הגאון רבי אליהו בשי דורון ערך הבוקר (חמישי) שושן פורים, מניין שחרית בנץ בחמה בביתו, בהשתתפות מקורביו ובני משפחתו • צפו בתיעוד מקריאת המגילה ושמחת פורים (יהדות)
משתה היין של 'אל המעיין' • צפו בגלריהמשתה היין של 'אל המעיין' • צפו בגלריהכיכר השבת6
תנועת 'אל המעיין' בראשות הרב משה אילוז ערכה באולמי מונדיאל ערב משתה יין לרגל שושן פורים • אורח הכבוד היה יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי • את הערב הנעים הזמר שלמה כהן. צפו בגלריה (פורים)

פורים

חג הפורים - הכל על החג הכי שמח בכיכר השבת. תענית אסתר קריאת מגילה מתנות לאביונים משלוחי מנות. וגם, על יין אלכוהול שמחה ופעילויות פורים לילדים

כיכר facebook
הרב עמיהוד סלומון
הרב עמיהוד סלומון
לקרוע את המסכה
י"ג באדר ב' תשעו4
אברהם דוב גרינבוים
אברהם דוב גרינבוים
במחילת כבוד תורתו
י"ג באדר ב' תשעו26
נכנס יין ויצא דוס
הרב יאיר נחום
נכנס יין ויצא דוס
י"ג באדר תשעה4