"מטריף את הדעת"

חופש הביטוי? זה העונש שקיבל נכה על מייל נגד אסתר חיות

מייל ששלח צעיר ללא עבר פלילי לתיבת תלונות הציבור של בית המשפט העליון, הובילה לחצי שנת עבודות שירות - למרות ששירות המבחן המליץ להימנע מהרשעה (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

צעיר נורמטיבי ללא עבר פלילי ועם נכות קשה שלח לתיבת תלונות הציבור בבית המשפט העליון מכתב בו כתב: "הסוף של אסתר חיות והסוף של עוד כלבים כמוכם. בהצלחה במעט הזמן שנשאר לכם". את המכתב כתב עקב פסיקה של בג"ץ שלא אפשרה להרוס בית של מחבל, כך פורסם אמש (חמישי) בכאן חדשות.

המייל הגיע למאבטח והוא הגיש תלונה. הצעיר נחקר במשטרה והתנצל על הניסוח הוא אמר: "לא התכוונתי לאיים התכוונתי פוליטית. הסוף שלכם הכוונה היא שפוליטית אתם תלכו ותחלשו".

נגד הצעיר הוגש כתב אישום והשופטת דחתה את הטענה שלא מדובר באיומים אלא בעניין פוליטי. הצעיר הורשע וקיבל עונש של 6 חודשי עבודות שירות, למרות ששירות המבחן המליץ להימנע מהרשעה.

הסנגוריה הציבורית התבטאה בצורה חריפה נגד העונש שנגזר על הנאשם: "לטענתנו לא מדובר בעבירה פלילית אלא באמירות שחוסות תחת חופש הביטוי, ובכל מקרה הנאשם מתחרט על הניסוח והתנצל".

אבישי גרינצייג, שחשף את הידיעה, כתב בחשבון שלו ברשת X: "זה פסק דין שבאמת מטריף את הדעת. אנשים עם עבר פלילי כבד קיבלו עונשים קלים יותר על איומים ברורים נגד אנשים מן השורה ונגד נבחרי ציבור מימין ומשמאל".

"פה אדם עם נכות קשה מאוד, ללא רבב פלילי, שלח מייל חריף ובטעם רע, אבל לא פלילי בעיניי. על אסתר חיות, שבכלל לא היה ממוען אליה והיא לא ראתה את המייל הזה בכלל, הוא התנצל והתחרט והסביר מה הייתה כוונתו (הסבר הגיוני לחלוטין)".

"תסקיר שירות המבחן כתב עליו דברים חיוביים מאוד, המליץ להסתפק באי הרשעה ובענישה סמלית. השופטת לא קיבלה את ההמלצה, הרשיעה אותו, ושלחה אותו ל-6 חודשי עבודות שירות".

"הסנגוריה הציבורית התקוממה על עצם ההרשעה ועוד יותר על גזר הדין שלטענתה חמור מאוד ביחס למדיניות הענישה הנוהגת. הוגש ערעור. נמשיך לעקוב".

גרינצייג הוסיף: "כדי שלא יחשדו בי שזה עניין של ימין ושמאל, אתן לכם דווקא דוגמה בעניינו של אדם שכתב לח״כ אחמד טיבי: ״אני יותר מאשמח לדפוק לך כדור בראש״. איום מפורש וברור ברצח. אין מפורש יותר מזה. טיבי עצמו הגיש את התלונה".

"מה העונש שנגזר עליו? 3 חודשי מאסר על תנאי. אבל כאן? על התבטאות ספק פלילית של אדם נכה ברמה קשה שהתחרט מיד והבהיר מיד שלא התכוון לאיים, שהשופטת חיות בכלל לא נחשפה אל ההתבטאות והיא בכלל נשלחה למייל של ״פניות הציבור״ - מה כאן היה העונש? 6 חודשי עבודות שירות. דם כחול".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר