מוצף בפניות

התעוררות עצומה למצוות תפילין בכל חלקי העם

מייסד עמותת 'אור חדש', הרב עמיחי איל, מספר בשיחה עם 'כיכר השבת' על המיזם 'קשר של תפילין' שהקים, שמטרתו היא זיכוי הרבים במצוות התפילין, תוך חיבור בין רבים שברשותם תפילין שאינן בשימוש, לבין רבים שמבקשים לקיים את המצווה החשובה (חרדים)

אסף מגידו | מקודם |
"פנו אלי מאות אנשים מכל רחבי הארץ, גם מהקיבוצים הרחוקים ביותר" - התופעה אינה מדלגת על אף מגזר (צילום: פלאש 90)
הרב איל מספר על המיזם החשוב (צילום: באדיבות המצלם)

"בתקופה האחרונה יש הרבה מאד יהודים שמתעוררים ורוצים להניח תפילין, ומהצד השני יש הרבה מאוד יהודים שיש להם תפילין בלי שימוש. המטרה היא לחבר ביניהם, ועל ידי הקשר הזה עוד יהודי יניח תפילין", פותח הרב עמיחי ומספר על המיזם:

"יש אנשים רבים שיש להם תפילין בבית והם לא בשימוש. למשל יהודי שהחליף את התפילין שלו למהודרות יותר והתפילין הישנות כשרות ואפילו מהודרות, או להבדיל, קרוב משפחה שנפטר והתפילין שלו נשארו.

הרב עמיחי איל במפגש עם חייל שזכה לתפילין בזכות המיזם המיוחד (צילום: באדיבות המצלם)

הרבה אנשים לא מודעים לכך, שבמקום שהתפילין יהיו מונחות בארון 'מיותמות', בלי שום מאמץ אפשר לזכות באמצעותם בזכויות עצומות, כשיהודי יניח אותם בכל יום. אנשים פונים אלינו בטלפון או במייל, או משאירים את פרטים באתר, אנחנו באים לאסוף את התפילין וכל זוג תפילין עובר ישר לבדיקה ותיקון במכון סת"ם מהמהדרין ביותר. לאחר התיקון, שנעשה ברמת גימור מאוד גבוהה והחלפת הרצועות, הנרתיק והקופסאות התפילין נראות כחדשות".

"יש התעוררות עצומה", מסביר הרב עמיחי. "מאז תחילת המלחמה אני מוצף בפניות מכל גווני האוכלוסיה. עד כה פנו אלי מאות אנשים מכל רחבי הארץ, גם מהקיבוצים הרחוקים ביותר. כמובן, שהרבה מאוד חיילים פונים ופשוט רוצים להניח תפילין. הנושא של הכסף הוא חסם שאי אפשר להתעלם ממנו. לאדם שגדל בבית חרדי ברור שבגיל בר מצווה מוציאים אלפי שקלים בשביל זוג תפילין חדש ומהודר לילד, אבל לאדם שהתעורר ורוצה להתחיל הניח תפילין – להוציא כמה אלפי שקלים זה מאד לא פשוט", מסביר הרב את המורכבות שבקיום מצוות תפילין למתחזק טרי.

מתוך מכתבו החם של הגאון רבי יצחק זילברשטיין שכתב: "מצווה גדולה לזכות יהודים במצוות תפילין שיש לה כח עצום" (צילום: יח"צ)

"המטרה שלנו היא למנוע את החסם הזה ולעזור לאותו יהודי שרוצה להניח תפילין לקיים את המצווה כהלכתה. חשוב לציין, שכל אדם שפונה אלי ומבקש תפילין אני מדבר איתו ומוודא שהוא אכן רציני ומתכוון להניח אותם יום יום. יש לי המון סיפורים, מאד מרגשים, על יהודים שהתחילו להניח תפילין והתחזקו בצורה בלתי רגילה, ואין לשער ואין לתאר את הזכות העצומה של אותם יהודים שתרמו את התפילין שלהם ובזכותם יהודי מניח תפילין בכל יום ומקבל על עצמו עול מלכות שבשמיים".

המיזם בברכתם של גדולי ישראל (צילום: יח"צ)

הרב עמיחי מבקש להוסיף דברים שאמר לו הגאון ר' יצחק זילברשטיין על כוחה העצום של מצוות תפילין לתת שמירה והגנה על האדם. "הרב ציטט הלכה בהלכות שבת ואמר לי שמשם רואים שלאחוז בתפילין יכול לשמור ולהציל את האדם מגויים ומחבלים בשעת סכנה, ואם כן למצווה הזו יש כח עצום לתת לעם ישראל בכלל ולכל יהודי שמירה גדולה מאד. הרב כתב לי מכתב ומאד חיזק וזירז אותי להמשיך במיזם הזה לזכות עוד יהודים במצוות תפילין".

  • מסכם הרב עמיחי "יש ביקוש גדול והרבה יהודים פונים ומבקשים תפילין ואנחנו צריכים הרבה זוגות תפילין על מנת למלא הצורך הנפלא הזה. זכות גדולה לתרום ולהיות שותפים בזיכוי הרבים הגדול הזה ובנוסף, זו סגולה לשמירה גדולה, ומי לא זקוק לשמירה בעת הזאת?"

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות