אאא

השר יואב גלנט (כולנו) תקף בראיון ל"אולפן שישי" בערוץ 2 בחריפות את ההחלטה המסתמנת לסגור את התיק נגד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי.

"אני חושב שמי שבגד בפקודים שלו, מי שמרד בממשלת ישראל צריך לעמוד למשפט ולשבת בכלא, ולא להיות נישא על כפיים" אמר גלנט. "כאשר כל קצין מתגייס לצה"ל רשום בתוך הערכים שלו את הנורמות. רשום לו אמינות, רעות, אחוות לוחמים. על הדבר הזה אשכנזי לקח את עימאד פארס, צ'יקו תמיר, תתי אלופים מהטובים שהיו לנו, ואמר להם 'שגיתם' והוציא אותם מהמערכת. אנחנו יכולים להרשות לעצמנו סיטואציה שכזו - שרמטכ"ל אוסף עליי חומר על מנת להפעיל אותו נגדי, שהוא שולח סוכנים שלו שקוראים להם בועז הרפז או אחרים?".

"אני משוכנע שכמו שהוא הסתיר את הקשר עם בועז הרפז - כך הוא מסתיר את המעורבות שלו בכתיבת המסמך. הרי הדברים ידועים, אני ישבתי במטכ"ל בשנת 2010 כאשר כבר הייתי מועמד לתפקיד רמטכ"ל, חמש שנים בתפקיד אלוף פיקוד הדרום, והדבר הזה פורץ פתאום למסכים ופורום המטכ"ל אומר אשכנזי 'אני לא מכיר את בועז הרפז'".

"אני אומר שהתנהלה נגדי מערכה שהיו לה שלושה חלקים: ניסו למנוע ממני - וגם הצליחו - להיות סגן רמטכ"ל. היה שר ביטחון שהחליט למנות אותי, היה רמטכ"ל שלא רצה את זה, ובמאבק ביניהם מצאו פתרון פשרה. ערב אחד לפני כמה שנים אני פותח את הטלוויזיה ואני רואה שאני אחראי למסמך שתפקידו לקדם אותי לתפקיד הרמטכ"ל, בזמן שאני לא ידעתי על זה דבר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אני כל חיי סיכנתי את חיי, פעלתי על מנת להגן על אזרחי ישראל, התנדבתי ופעלתי מתוך אמונה עמוקה . האיש הזה הסתיר במשך שבוע או שבועיים, שהוא יודע שהמשטרה מחפשת מסמך מזויף, הסתיר אותו במגירתו. הדבר הזה היה ברשותו".

גלנט קרא לחשוף את כל חומרי החקירה: "יש בידיהם הרבה מאוד דברים. מוטל עליהם איפול כבד מטעמים שאני לא מבין אותם. הדברים האלה אינם טעמים בטחוניים. יש שם דברים חמורים ביותר".

מטעם אשכנזי הגיבו: "ענייניו של רב-אלוף במיל' אשכנזי נבדקו באופן חסר תקדים על-ידי מבקר המדינה ומשטרת ישראל, כולל האזנה לאין ספור שעות הקלטה מלשכת הרמטכ"ל, לרבות הקלטות בחדר עצמו. אין איש ציבור שעמד במבחן דומה. נקבע במפורש שלא היה פוטש ואשכנזי לא היה מעורב בזיוף או הדלפת מסמך הרפז או בסיכול המינוי של גלנט. הניסיון של גורמים אינטרסנטיים לחזור על טענות כוזבות אלו חסר שחר ואף מאוס. הסיבה שגלנט לא מונה לתפקיד הרמטכ"ל היא רק תוצאה של של מעשיו הפסולים. חבל שגלנט ממשיך לא לקחת אחריות בגין מעשיו ולנסות להטיל את האחריות על אחרים. ראוי שהאלוף גלנט יודיע על הסכמתו לפרסום דו"ח מבקר המדינה בענייניו במלואו על מנת שהציבור יראה וישפוט".