אאא

מצלמות האבטחה ביישוב מכר שבגליל המערבי קלטו אתמול בצהריים (ג') כיצד אלמונים חמושים בנשק אוטומטי מרססים כלי רכב שבו ישבו שני גברים ונמלטו מהמקום. באורח נס, ועל אף המרחק הקצר, איש לא נפגע מהירי והמשטרה מחפשת אחר החשודים במעשה. כך זה נראה במצלמות.

זה קרה בשעות הצהריים. המכונית של היורים חסמה את דרכה של מכונית שבאה מולה, ומתוכה יצא אדם חמוש ברובה שהחל לרסס את הרכב. במקביל, אדם נוסף ירה באקדח מרכבו לעבר מטווח קרוב מאוד. "זה היה מאוד מפחיד. לצערי, האלימות אצלנו עברה כל גבול. כל יום כמעט יש לנו אירוע ירי", סיפר תושב המקום.

"רק לפני חודש נרצח אצלנו צעיר בשנות ה-30 ונפצע עוד מישהו שהיה לידו", הוא הוסיף. "למרות האסונות שנגרמו בגלל הפשיעה והאלימות עדיין הפושעים מנסים לחסל עוד אנשים בלי לדפוק חשבון, לא למשטרה ולא לתושבים. מצלמות האבטחה אפילו לא מעניינות אותם".

צעירה נפצעה קשה מירי לרכב

הירי הוא המשכו של גל אלימות שפוקד את המגזר הערבי. אמש נורתה צעירה בת 24 בשפרעם בכתף ובצוואר, לאחר שאלמונים ירו לעבר הרכב שבו שהתה. היא פונתה על ידי אמבולנס חיאת לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהיא במצב קשה. כוחות משטרה הגיעו למקום ופתחו בחקירה, הרקע אינו ברור.

הפראמדיק שאהר מחאמיד מהמרכז רפואי חיאת הרחיב על הירי בצעירה: "הפצועה נפגעה משני כדורים. היא הייתה במצב קשה מאוד. ביצענו בה טיפול ראשוני, הנשמנו ופינינו אותה לחדר הלם ברמב"ם". שלשום התרחשו שלושה אירועי ירי במגזר, שניים מהם ביפו. בשעות הלילה ירו אלמונים בצעיר בכפר ג'לג'וליה והוא פונה לבית החולים במצב קל עד בינוני.

אתמול בשעות הבוקר נרצחה אמנה יאסין מטמרה, שהייתה בחודש התשיעי להריונה. בעלה ואליד חסין נעצר בחשד לרצח ומעצרו הוארך בעשרה ימים. "היא הייתה אמורה ללדת בעוד 20 יום. היא הייתה שמחה

מאוד, ולצערי במקום לחגוג עם המשפחה והחברים אנו מקבלים אנשים שמשתתפים בצערנו", אמרה קרובת משפחתה של יאסין.

מתחילת שנת 2016 נרצחו 40 איש במגזר הערבי, מתוכם חמש נשים - כולן מאזור הצפון: יאסין (35) תושבת טמרה שנרצחה מדקירת סכין, סמירה אסמאעיל (40) תושבת מרר שנורתה למוות, סלאם עבדאללה (47) תושב כפר יאסיף שנורתה למוות בזמן ביקורה אצל אחותה בכפר בענה, רנין רחאל (21) תושבת זרזיר שנרצחה על ידי אחיה לאחר שהיכה אותה בפטיש, ומירפת אבו ג'ליל (40) תושבת שפרעם.