אאא

עם המודעות הגוברת ליתרונות האשפוז בבית, קיימו ראשי 'צבר רפואה' פגישה עם שר הבריאות הרב ליצמן, בו הציגו את מגוון הפתרונות הרפואיים המוצעים על ידם לאשפוז ושיקום ביתי.

בפגישה המיוחדת השתתפו ד"ר רוני צבר מייסד, מנהל רפואי בעל התמחות ברפואת משפחה ופליאציה, קרן רוטמן מנכ"לית, ד"ר יהורם זינגר בעל התמחות ברפואת משפחה ופליאציה - מנהל מחלקת הוספיס בית,  ד"ר עמרי שינטל בעל התמחות ברפואה פנימית - מנהל מחלקת פנימית בבית, ד"ר יולי טרגר יועץ רפואי למחלקת השיקום ב'צבר רפואה' ומנהל מחלקת השיקום במרכז הרפואי 'סורוקה', לשעבר יו"ר איגוד רופאי השיקום, ופרופ' בתיה קריסטל יועצת בתחום ההמודיאליזה בבית.

במהלך הפגישה סקר ד"ר רוני צבר את פעילות החברה שהוקמה לפני 12 שנים ומכלול השירותים הרפואיים המוענקים במסגרתה ובהם שירותי אשפוז בית לחולים אונקולוגיים, לחולים הסובלים מאי ספיקת כליות/לב/כבד, שיקום אקוטי בבית ועוד. מרבית השירותים ניתנים לחולים ללא כל עלות במסגרת הביטוח הבסיסי של קופות החולים.

השר הרב יעקב ליצמן הביע את תמיכתו בפיתוח יכולות האשפוז בבית כחלק מפתרונות האשפוז בישראל. "זו הדרך שלנו וזו האמונה שלנו, שבסופו של יום - אין כמו בבית" אמר השר.

'צבר רפואה' נוסדה לפני למעלה מעשור ע"י ד"ר רוני צבר, ובעשור הראשון לחייה ליוותה מעל 10,000 אנשים, בביתם. בשנים האחרונות 'צבר' מתפתחת למחלקות אשפוז בבית נוספות, מתוך אמונה שעתיד הרפואה טמון בחיזוק השירותים הניתנים בבית ובקהילה. מדובר במגמה כלל עולמית המשקפת את ההבנה שהמקום הנכון והטבעי לטיפול באדם החולה הוא בסביבתו הטבעית, תוך מתן ליווי רפואי רב מקצועי דרך תוכנית ביקורים וזמינות טלפונית במהלך כל היום. ההנחה היא, שברוב המקרים אדם ירגיש הכי טוב והכי בטוח בביתו שלו. אשפוז בבית עדיף על פני אשפוז מוסדי בשל הירידה המשמעותית בסיכון להדבקות ממחלות, שמירה על הרצף הטיפולי בין בית החולים לבית החולה ושמירה על שיגרת חיים תקינה עבור החולה ושאר בני המשפחה.

ב'צבר' מערך של כ-300 אנשי צוות ממגוון מקצועות הרפואה, הסיעוד והשירות הסוציאלי. עם קליטת מטופל חדש לאחת ממחלקות האשפוז בבית, מצוות לאותו אדם צוות מטפל קבוע אשר ילווה אותו ואת בני משפחתו לאורך כל התהליך.

הצוות המטפל עובד בתיאום מלא ומתוך ראייה הוליסטית כוללת של צרכי המטופל, תחת ניהולו של מנהל תיק המטופל כפי שמוגדר מראש.

מחלקות האשפוז בבית הפעילות כיום בצבר הן מחלקת שיקום בבית – עבור אותם מטופלים שעברו אירוע אורתופדי או נוירולוגי, ולאחר שחרורם מבית החולים נדרשים לעבור תהליך שיקום אינטנסיבי. את תהליך השיקום ניתן לעבור בבית במקום במוסד שיקום, להתחיל שיקום תוך 24 שעות, בעזרת צוות רב מקצועי הנכנס יום יום לבית המטופל.

מחלקת ליווי פליאטיבי תומכת בחולים במחלה מתקדמת (סרטן, אי ספיקת לב/כבד/ריאות), ליווי בדגש על איזון כאב ותסמינים אחרים. הצוות המטפל כולל רופא/ה, אח/ות ועובד/ת סוציאלי/ת, המלווים את החולה ובני משפחתו בביתם, מטפלים בחולה ומדריכים את בני המשפחה בכל הנדרש בכדי לאפשר לחולה נוחות חיים.

מחלקה אחרת ב'צבר' היא מחלקת פנימית בבית, המטפלת בכל אותם אנשים המרבים להתאשפז מסיבות שונות, ומעדיפים לקבל טיפול מונע ומשמר בביתם. השירות מותאם באופן אישי לצרכי המטופל, על בסיס תוכנית טיפול הנבנית ע"י רופא מומחה.

'צבר רפואה' מקיימת שיתוף פעולה עם רבנים ובהם מוקד ה.ר.ב שבנשיאות הגרמ"ש קליין, ופועלים על מנת להתאים את הפעילות בהתאם לרוח ההלכה בכדי שמשפחות שומרות תורה ומצוות תוכלנה לבקש כי הטיפול בבן משפחתם יתבצע על פי ההלכה.