מחקר ישראלי: כך מוטציות באות לעולםמחקר ישראלי: כך מוטציות של קורונה נוצרות
כ"ב בסיון תשפב | 21.06.22
מחקר חדש שנערך באוניברסיטת תל אביב גילה את הדרך שבה נוצרות המוטציות של נגיף קורונה, ומדוע רובן של המוטציות החדשות לא גורמות להתפרצות (חדשות בריאות)
השלמת חיסון הפוליו לילדים במסגרת מבצע 2 טיפות, היא חובה שלנו ההוריםמשרד הבריאות להורים: נצלו את הימים שנותרו לחיסון הפוליוכיכר בשיתוף חדד בלומנטל
לקראת סיום מבצע חיסוני הפוליו, מטה ההסברה החרדי במשרד הבריאות מעלה קמפיין חדש, הקורא להורים לנצל את השבועיים שנותרו, על מנת לחסן את ילדיהם בקופות החולים (חדשות הבריאות)
תרופהמדאיג: האנטיביוטיקה כבר לא תמיד עובדת?מישאל לוי9
רופאים ישראלים החלו למעט במתן אנטיביוטיקה, אולם עדיין ישנו מקום לדאגה • זיהומים רבים אינם מגיבים לאנטיביוטיקה והרופאים חוששים מעידן של "פוסט־אנטיביוטיקה" (ברפואה)
פוסט קורונההתחסנתם, חליתם וסובלים מפוסט קורונה?דוד הכהן
במהלך דיון בוועדת הבריאות של הכנסת, הוסבר כי תופעות הלוואי של מחלימים מקורונה, קיימת גם בקרב מחוסנים. יו"ר הוועדה: "יש פערים בין היקף התופעה לבין הידע" (פוליטי)
תקיפת הרופאה: שביתת רופאים בת יומייםתקיפת הרופאה: שביתת רופאים בת יומייםקובי רוזן21
בעקבות אירוע תקיפת הרופאה במרפאה בבאר יעקב, ההסתדרות הרפואית הודיעה על שביתה בת יומיים בימים חמישי ושישי - אז יפעלו הרופאים ב"מתכונת שבת" (בריאות)
מחירי ה"קונצרטה" צפויים לרדת ב-50%מחירי ה"קונצרטה" צפויים לרדת ב-50%מישאל לוי
משרד הבריאות צפוי להודיע על הוזלה בדמי ההשתתפות העצמית של ה'קונצרטה' - אחותה הקטנה של גלולת הריטלין. דמי ההשתתפות ירדו מ-50% ל-25% בלבד (חדשות בריאות)
אנשים גבוהים פחות בריאים? מחקר מפתיעאנשים גבוהים פחות בריאים? מחקר מפתיעחזקי שטרן3
מחקר חדש מגלה כי אנשים שגובהם מעל ל-1.80 - חשופים לכמאה מחלות נוספות ביחס לאנשים נמוכים יותר. במקרים קודמים אף נמצא קשר בין גובה לסרטן, וכן לזיהומים (בריאות)
עשרות החובשים בטקס קבלה למדא לאחר ההכשרהעשרות חובשי חירום הצטרפו למערך הכוננים של מד"אכיכר בשיתוף מדא
מנהל מרחב מד"א ירושלים אורי שחם ציין את שיתוף הפעולה הפורה בין צוות הצלה למד"א ושיבח רבות את פעילות המתנדבים שפועלים במקצועיות רפואית בלי פשרות (בארץ)
ארון קבורה. ארכיוןהמלווים נדהמו: הנפטרת פקחה את העינייםבני סולומון5
דרמה לא שגרתית התרחשה במהלך הלוויה בפרו, כשהמלווים נדהמו לראות את הנפטרת פוקחת את עיניה ומזיעה. היא הובהלה בחזרה לבית החולים. ואיך כל זה הסתיים? (בריאות)
חולה שלישי ב"אבעבועות הקוף" בישראלחולה שלישי ב"אבעבועות הקוף" בישראלכיכר השבת2
משרד הבריאות מעדכן כי לבית החולים איכילוב הגיע גבר כבן 34 עם תסמינים המחשידים לאבעבועות קוף לאחר שחזר מטיול בחו״ל. במשרד הבריאות עוקבים אחרי העולם (בריאות)
חיסוני פוליומבצע החיסונים בארץ נגד נגיף הפוליו נכשלמישאל לוי5
בדיון בוועדת הבריאות של הכנסת טען פרופ' צחי גרוסמן כי כמות המתחסנים לפוליו נמוכה מאד, וזאת בשל חוסר אמון של הציבור והתגייסות שאינה מספקת של קופות החולים (בריאות)
ד"ר שאדי אסלאןהניתוח הצליח - אך הרופא התמוטט ומתכיכר השבת11
ד"ר שאדי אסלאן, מתמחה בבית החולים 'בני ציון' שבחיפה, התמוטט לאחר ניתוח שביצע. הרופאים ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות, אך בסופן נאלצו לקבוע את מותו (בריאות)
מוקד רפואה - מכביחברי מכבי יקבלו שירות רפואי בימי החג במרפאות השבתכיכר בשיתוף מכבי
מרפאות השבת הנמצאות במגוון ערים בפריסה ארצית, יקבלו במהלך כל השבת והחג ע"י רופא שאינו יהודי • למכבי הסכמים עם מוקדי הרפואה של ט.ר.ם הפזורים ברחבי הארץ (בריאות)
אילוסטרציהנתונים קשים: 1 מכל שבע ישראלים 'מכור'כיכר השבת6
על פי דו"ח שהוגש היום לנשיא המדינה, חלה עליה של ממש בהתמכרויות בקרב צעירים. אחד לשבעה ישראלים מכור, כשרק 10% פונים לקבל טיפול במכוני הגמילה (בריאות הנפש)
חלק מבתי החולים שהשתתפו בסקרפורסמו תוצאות דירוג בתי החולים בארץדוד הכהן
בימים אלו מפרסם משרד הבריאות את סקר שביעות הרצון מבתי החולים, הראשון שנערך אחרי הקורונה • המובילים והפחות, והיכן בית החולים הבני ברקי • כל הנתונים>> (בארץ)
הפצוע מאלעד עם הקסדההחלק החסר מהגולגולת הודפס בתלת ממדבני סולומון16
בשורות טובות: הפצוע מהפיגוע באלעד ישתמש בקסדת תלת מיד שהודפסה עבורו עד להשתלת החלק שנפגע בגולגולתו • הפצוע דיווח על הקלה משמעותית בכאבים (חדשות בריאות)
בית החולים סורוקהיחזק את הקיים: בית חולים נוסף יוקם בנגבבני סולומון
שר הבריאות, הודיע היום על אישור בנייתו של בית חולים חדש בבאר שבע, בית החולים ישמש כביה"ח שני בנגב, אחרי סורוקה הוותיק; "קריטי לצמצום הפערים" (חדשות, בריאות)
אילוסטרציה. מציאות מדומהרמב"ם: טיפול בסיוע משקפי מציאות מדומהמישאל לוי1
בבית החולים רמב"ם החליטו להקל על סבלם של המטופלים במחלקה ההמטולוגית בעזרת משקפי מציאות מדומה. החולים ישהו בעולם אחר כשהם עוברים את הטיפול הקשה (בריאות)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבהאבעבועות הקוף: יותר מדאיג מאשר חושביםמישאל לוי1
בעוד ורבים מהמומחים טענו שקצב ההתפשטות של אבעבועות הקוף אינו מדאיג - הפרופ' שאבחן את החולה הישראלי הראשון, דווקא מודאג: "מצריך תשומת לב" (בריאות)
'פייזר' קוראת לחיסון שלישי מגיל שנתיים'פייזר' קוראת לחיסון שלישי מגיל שנתייםכיכר השבת5
ענקית התרופות פייזר ערכה ניסוי על ילדים מגילאי שנתיים ועד גיל חמש, ובמהלך הניסוי התברר כי בכדי להגיע ליעילות של 80% נדרשות 3 מנות חיסון, ולא די ב-2 מנות (חדשות בריאות)
אבעבועות הקוף עברו מוטציה? זו התשובהאבעבועות הקוף עברו מוטציה? זו התשובהכיכר השבת2
בארגון הבריאות העולמי מתייחסים להתפרצות מחלת אבעבועות הקוף ואף עונים על השאלה אם הם תהיה מוטציה שתגרום להתפרצות מגיפה כמו מגפת הקורונה (בריאות, עולם)
אילוסטרציה ארכיוןרופאה הותקפה בגז - ופונתה אל בית החוליםקובי רוזן
אחרי שורת מקרים בהם הותקפו אנשי צוות רפואי, גם בבית החולים הפסיכיאטרי בבאר שבע הותקפה הצהריים רופאה באמצעות גז פלפל על ידי מטופלת המשטרה חוקרת (בריאות)
אילוסטרציהמסוכנת? זה מה שידוע על 'אבעבועות הקוף'מישאל לוי10
אנחנו בטראומה ממגפת הקורונה, אך האם 'אבעבועות הקוף' אכן מסוכנת? לפני שאתם נכנסים לפאניקה חשוב שתכירו את הנתונים הבאים, ותהיו ערוכים בהתאם • אלו הפרטים (בריאות)
אילוסטרציהמגפה חדשה בדרך? הכירו: אבעבועות הקוףכיכר השבת31
מקרים חדשים של מגפת 'אבעבועות הקוף' האפריקאית, התגלו בארה"ב, קנדה, ובמדינות נוספות באירופה. בכ-10 אחוז מהמקרים המתגלים באפריקה היא גורמת למוות (בריאות)
אילוסטרציהעברה את גיל 120 וחושפת: כך תגיעו לגיל 128מישאל לוי8
יוהנה מזיבוקו האפריקאית חצתה את 120 השנים המיוחלות והיא עדיין בריאה יחסית. הישישה שעל פי המסמכים הגיע לגיל 128 חושפת את סוד אריכות הימים להם היא זכתה (בריאות)
מחאה ב'הדסה', הבוקרהרופאים הכריזו: שביתה כללית למשך יממהכיכר השבת15
ההסתדרות הרפואית הכריזה על שביתה כללית של 24 שעות ביום חמישי הקרוב, במחאה על תקיפת צוותים רפואיים - האחרון והאלים שבהם אירע אמש בבית החולים הדסה (בארץ)

עוד כתבות

חדשות בריאות

בריאות באתר כיכר השבת - מאמרים וחדשות בתחום הבריאות למשפחה כולה. בריאות הילד, בריאות האישה, טיפים ומחקרים חדשים שישאירו אתכם בריאים .

כיכר facebook
הכי פופולריים