אאא

בעקבות פסיקת בג"צ שסוגרת את הגולל על הדרישה לפתיחת מחלקה המטו אונקולוגית ילדים בבית החולים שערי צדק, ומביאה ככל הנראה לסיומו של מאבק הרופאים והורי הילדים החולים מ'הדסה', מפרסם הערב (ראשון) מנכ"ל "שערי צדק" פרופ' יונתן הלוי הודעה חריפה נגד משרד הבריאות ומאשים אותו בהתנהלות כוחנית "נטולת חמלה".

"שערי צדק מכבד את החלטת בית המשפט הגבוה לצדק" נאמר בפתח ההודעה. "עם פרוץ הסכסוך בין רופאי המחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים בהדסה והנהלת המוסד, ומשהסתבר כי אובדן האמון של הרופרים בהנהלת הדסה מוחלט, נענה שערי צדק לפניית הרופאים ובקש בתום לב, ללא כוונה לרווח משני כלשהו ותוך ידוע שר הבריאות, לסייע במציאת פתרון למשבר".

"לצערי" הוסיף פרופ' הלוי, "עמדת משרד הבריאות כלפי הרופאים, הורי הילדים המוחים ושערי צדק, לוותה ללא צורך בכוחנות נטולת חמלה אשר פרטיה הובאו גם בפני שופטי הבג"צ; והביאה לכך שעד היום לא נמצא פתרון למשבר חסר התקדים בתולדות הרפואה בישראל".

העסקן הרפואי הרב בנימין פישר על משבר הדסה (מראיין: נתנאל לייפר)

"התחושה של עמידה מנגד מבלי לסייע בפתרון משבר אנושי כה קשה כאשר בידי 'שערי צדק' לתרום לפתרונו כפי שהאתיקה ושבועת הרופא מחייבים, היא תחושה קשה והשיקולים שהנחו את הריבון בהתנהלותו מתמיהים וזאת על דרך ההמעטה".