פורים הגיע ואיתו התחפושות וההוצאות הנלוות. המתנה למורה של הילדה, לגננת לסייעת, משלוח מנות לכמה מילדי הכיתה. וכשמדובר בכמה ילדים - ההוצאות גדלות בהתאם.

מחיר תחפושת כול להגיע עד ל-300 שקלים, הוצאה בלתי מבוטלת, במיוחד כשלא מדובר בילד אחד.

אם החלטתם ללכת על תחפושת זולה יותר, הילדים עלולים להתאכזב. לכן, ערב פורים, כדאי לערוך מפגש משפחתי שמטרתו לתכנן נכון ובכיף את חג הפורים הקרב.

מה עושים בפגישה? זה פשוט: לוקחים דף ועט כותבים את שמו של כל ילד, ומתחילים בשאלת השאלות: "למה תרצה להתחפש?". אם התשובה נחרצת - הידד, אבל אם יש התלבטות כותבים על דף התכנון 3 אפשרויות, ונותנים לילד להחליט מי מבין שלושתם היא המועדפת עליו ביותר.

גם יתר המשתתפים בשיחה יכולים לסייע לו להגיע להחלטה, וכך גם מחזקים את צד קבלת ההחלטות אצל הילד.

אחרי שבחרנו תחפושת דנים מהיכן קונים? ומהו התקציב שיוקצה לתחפושת, או שפשוט מכינים. וכך עושים עם כל אחד מהילדים.

אחרי שסיכמנו את עניין התחפושות עוברים למשלוחי המנות. כל ילד כותב למי הוא מעוניין לתת משלוח מנות בפורים.

וכך, בפעולה פשוטה וחיובית, יצרנו לכל ילד מסמך פורים משמח במיוחד. תחפוש , משלוח מנות, וכמובן לא לשכוח דמי פורים.

כשהדברים כתובים ומסוכמים ניתן לשלוט בהוצאות וכך למנוע חריגה מיותרת מהתקציב. גם אם פורים הוא עד דלא ידע, ניתן לדעת מראש בתכנון מושכל את ההוצאה הנדרשת ולהתאימה למשפחה.

פאה לפסח: אפשר גם זולה

מחירם של הפאות בשוק כיום הולך וגואה. כשקונים פאה יקרה משלמים על שיער טוב יותר.

שיער טוב יותר מתבטא במרקם, במגע, בזרימה טבעית ובמראה יפה ושופע חיים.

פאה יקרה מחזיקה מעמד יותר בחיי שערותיה ובמראה החיוני שלה. אך גם פאה זולה, למרות שהיא מקבלת מראה עייף לאחר תקופה, יכולה להפתיע ולהיראות יפיפייה גם לאחר זמן רב.

פאה יקרה לא מהווה ערובה לפחות סרוקים וסידורים. להיפך; גם פאה יקרה דורשת תחזוקה תמידית וטיפול שוטף שישמור על המוצר היקר הזה.

פאה מהסוג היקר דורשת תחזוקה ושיפוץ אחרי שנתיים לערך, צביעה, הוספת שיער, עיצוב, מה שלא תורם לחסכון בעלויות. לנשים האוהבות אופנה, לגוון אורך, להחליף עיצובים וצבע, מומלץ לרכוש פאה מהסוגים הלא יקרים, כדי שתוכל להחליף בחופשיות ובלי נקיפות מצפון וחסרון כיס מעיק. בשוק הפאות קיימות פאות מדהימות, מעוצבות, יפות ולא יקרות, איתן תוכלי להיראות במיטבך.

כדאי לשים לב: צעיפים וכובעים צמריים גורמים לקשרים בפאה והורסים את מרקמה המשובח.

גם הקור והגשם מקלקלים את הפאה.

פאה. לא חייבים להוציא אלפי שקלים (צילום: שאטרסטוק)פאה. לא חייבים להוציא אלפי שקלים (צילום: שאטרסטוק)

לכן בימות הקור, לא מומלץ ללכת עם הפאה הטובה והיקרה, אלא עם הישנה.

על הפאה הישנה אפשר לשים סרטי צמר, כובעים וצעיפים מכל סוג, לחשוף לגשם ולקרה ותמיד להרגיש נפלא. אצל נשות חו"ל מקובל מאד מזה שנים, לשמור פאה פחות טובה בצד, לימות הקרה.

פאה שנרטבת מגשם צריכה חפיפה מידית כדי למנוע את נזקי מי הגשם, המייבשים את הפאה, מקלקלים את עיצובה וגורמים נזקים לטווח רחוק לשיער ולמראה הכללי של הפאה.

מנקים מדפים ומתחדשים

פסח באופק ואתו גם מגיעים הניקיונות ודילול מלאי הלא שימושי שנערם במשך השנה בארונות הבגדים. לפני שמסתערים על הבית בניקיונות, כדאי מאד לסדר את הארונות בבחינת "ישן מפני חדש תוציאו".

לקראת האביב מתחדשים בקולקציה חדשה, וכדי לפנות לה מקום כבוד צריך לרוקן.

איך יודעים מה להעיף ומה להשאיר? הרי לך כלל פשוט. אם בארון קיים בגד שבעונה הנוכחית והקודמת, אפילו לא העפת מבט, כמובן שמקומו כבר לא אתנו, אם היה בו שימוש אחד או במקרה הטוב שניים חשבי האם הוא ישמש אותי בתקופה הקרובה? אם התשובה היא כן החזירי אותו למקומו בצורה מקופלת עדינה ומכובדת, שכן מערכת היחסים בינך לבינו עדיין לא הסתיימה סופית.

וכך תעברי ממדף אחד למשנהו וזכרי, המקום והמרווח חשובים יותר. לאחר שסיימת את ארונך האישי וחווית את חווית הפרידה מדברים שאין בהם שימוש וצורך מקומם חשוב יותר, עברי לארון ילדייך וגם שם השתמשי באותה התבנית. אחרי שסיימת לסדר את כל ארונות הבית, עשי לך רשימת קניות למה שחסר ונחוץ באמת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

וכך, אחרי שהכל נהיר לך, קנייתך תהיה מושכלת יותר.

מתקלפים בקלפים

קלפים טיפוליים יכולים לעזור לקלף מסכות. הקלפים היו מאז ומעולם דרך מעמיקה ומהנה להעברת מסרים וידע, התחברות האדם עם עצמו ועם העולם שמחוצה עולם הקלפים הטיפוליים מציע רפרטואר עשיר של ערכות קלפים שונות ומגוונות, המותאמות באופן ייחודי לנושאים שונים בחיינו.

הקלפים יכולים לתת מענה למטפלים, יועצים, אנשי הוראה וחינוך, מנחי קבוצות, מאמנים אישיים וקבוצתיים ועוד.

הקלפים משמשים ככלי בארגז הכלים היצירתי, ויוצרים מענה יצירתי לצרכים ולנושאים שונים, שיקוף נושאים, עקיפת חסימות, העצמה אישית, פיתוח חשיבה יצירתית לפרט ולקבוצה, עבודה עם ילדים, העצמה אישית ועוד, דרך נפלאה לתקשר ביחסי מטפל מטופל, מאמן ומתאמן, מורה תלמיד הורה וילד.

כיום קיימות בשוק ערכות קלפים העוסקים בנושאים רבים ומגוונים. חשוב להתאים את נושא הערכה למקרה בו אנו דנים, וכן לגיל וסגנון האדם, או הקבוצה איתה אנו באים לעבוד.

]]>