רשימת תפוצה חדשה

אם אתם רוצים לשלוח הודעת שנה טובה חמה ולבבית לכמה מאנשי הקשר שלכם, אך שכל אחד מהם יחשוב שמדובר בהודעה אישית ופרטית, אתם לא חייבים לכתוב או להעביר לכל אחד בנפרד. יש לכם אפשרות לפתוח מעין קבוצה חדשה לרשימת תפוצה נבחרת שכל אחד מחבריה יקבל את ההודעה כפרטית.

איך?

בדף הצ'אטים לחצו על תפריט האפליקציה (גלגל שיניים באייפון, 3 נקודות באנדרואיד) ובחרו את האפשרות של "רשימת תפוצה חדשה", בחלון שיפתח הזינו את שמות חברי הרשימה מתוך רשימת אנשי הקשר שלכם ולחצו על ה-V הירוק לאישור. כל שנותר לכם הוא להקליד את ההודעה שתשלח אוטומטית לכל חברי רשימת התפוצה שבחרת. בדף הצ'אטים זה יראה כך:

‏

אתם תוכלו לשוב ולשלוח הודעות בקבוצה הזאת כשכל הודעה תתקבל אצל חבריה כהודעה פרטית.

העברת שיחה לארכיון

אם אתם רוצים להשמיד ראיות משיחה מסויימת (מקווים מאד שאתם מתכננים מסיבת הפתעה ולא מסיבות אחרות) ולהעלים אותה מרשימת הצ'אטים שלכם באופן שלא תהיה גלויה לעין אך מבלי למחוק את התוכן שלה, יש לכם אפשרות להעביר את השיחה לארכיון ולהגיע אליה באמצעות כניסה לצ'אט מתוך רשימת אנשי הקשר.

איך?

לחצו לחיצה ארוכה על הצ'אט אותו אתם רוצים למחוק עד שהוא יסומן בוי ירוק. לחצו על האייקון עליו מסומן חץ הפונה כלפי מטה שיופיע בראש המסך. השיחה תמחק מעמוד הצ'אטים אך עדיין תהיה שמורה כשתיכנס אליה דרך בחירת איש הקשר.

‏

סימון צ'אט כלא נקרא

גם אנחנו הופתענו לגלות פה פונקציה שימושית שהכרנו כפריוויליגיה השמורה למייל המסורתי. אכן, יש מקבילה ל'דואר שלא נקרא' גם בווטסאפ, אבל לא, צר לנו לאכזב אתכם, הפונקציה הזאת לא מבטלת את ה-V הכחול והמסכסך, ובמידה ופתחתם את ההודעה, יצבע ה-V הכפול בכחול נצחי אצל השולח, גם אם מיד יצאתם וסימנתם אותה כהודעה שלא נקראה.

הפונקציה הזו שימושית מאד להשארת תזכורות לעצמכם. קרה לכם שקיבלתם הודעה חשובה שאתם רוצים להתייחס אליה אך מחוסר פניות או זמן אתם דוחים זאת לאחר מכן, ואז מגלים שהעניין פרח לחלוטין מזכרונכם? ובכן, סימון הצ'אט כלא נקרא נועד בדיוק למטרה זאת, הוא ייספר למעלה בסימון הצאטים שלא נקראו, ויזכיר לכם להכנס אליה בפעם הבאה שתכנסו לווטסאפ.

איך?

כמו בפונקציה הקודמת, לחצו לחיצה ארוכה על הצ'אט, ובשורת האיקונים הירוקה שתופיע למעלה לחצו על הסימון של 3 הנקודות, בתפריט שיפתח בחרו את האפשרות "סמן כלא נקרא". מיד יופיע עיגול ירוק ליד הצ'אט והוא יתווסף לסימון הצ'אטים שלא נקראו.

‏

איך תדעו מי בקבוצה קרא או צפה במה ששלחתם

כשאתם שולחים הודעה בקבוצה היא תצבע בכחול רק כאשר כל אחד מחברי הקבוצה צפה בה, גם אם רק חבר אחד בקבוצה לא קיבל או צפה, ה-V ישאר אפרורי למדי. אם מצאתם את עצמכם בצד המקבל של ההודעה, מנסים להסתתר מאחורי ה'וי האפור' ולהמלט מהצורך להגיב, כשאתם יוצאים מתוך נקודת הנחה כי אין לשולח דרך לדעת מי קרא ומי לא, אתם טועים. ישנה פונקציה חושפנית למדי, (מישהו שם בווטסאפ העולמית רוצה לסכסך, בטוח) המאפשרת לשולח לדעת מי מחברי הקבוצה צפה בה ומתי.

איך?

לחצו לחיצה ארוכה על ההודעה ששלחתם עד שתקבלו שורת אייקונים ירוקה בראש המסך. לחצו על האייקון העגול שבתוכו סימן קריאה הפוך, ומיד תקבלו פיסת מידע רכלנית שתגלה לכם מי ראה את ההודעה ולא ענה (!!!!)

‏

ביטול 'הוי' הכפול הכחול

הפונקציה הזאת מוכרת יחסית, אך בשביל המעט שמיצרים על כל מערכות היחסים שנהרסו בגלל אותו V כחול וחושפני - ואינם מודעים שבכמה קליקים הם יכולים לחזור לחיי המסתורין והשקט - בכל זאת נסביר איך עושים את זה.

איך?

לחצו על תפריט האפליקציה (גלגל שיניים וכו') > הגדרות > חשבון > פרטיות. בחלון שיפתח הסירו את ה-V מהשורה של "אישורי קריאה", וזהו, השגרה שלכם תחזור להיות אפורה ומוגנת מפני חשיפות יתר. אך לתענוג הזה יש מחיר. גם אתם תאבדו כל אינדיקציה לדעת האם ההודעות שלכם נקראו ע"י חבריכם. וה-V ליד ההודעות שתשלחו ישארו אפורים לנצח. או במילים אחרות: מידה כנגד מידה.

‏

עיצוב טקסט

במסגרת המאמצים של האפליקציה להפוך את התקשורת הכתובה למובנת ככל הניתן (ויעידו האימוג'ים הקיימים לכל הבעה אפשרית), היא מציעה מספר אופציות בסיסיות של עיצוב טקסט, כמו הדגשה, הטיה וקו חוצה.

איך?

כדי להפוך טקסט למודגש הוסיפו כוכבית לפני ואחרי המילה או המשפט אותם תרצו להדגיש, *באופן כזה*.

כדי להפוך את הטקסט לנטוי, הוסיפו קו תחתון לפני ואחרי _באופן כזה_

כדי לחצות את הטקסט בקו מחיקה הוסיפו קו מעוקל ~באופן דומה~.

ניתן להשתמש בכל האופציות בו זמנית _~*באופן כזה*~_

‏]]>