זה היה יום של חול המועד, מזג אוויר אביבי נעים, יום יפה לצאת לפארק. לא חשבתי לרגע שאסיים את היום כשבני הבכור עם תפרים ויד חבושה. הוא רכב על אופניו בשבילי הפארק וברגע של חוסר שימת לב, הוא לא הבחין בענף שהיה מונח על הכביש. וכך אחרי סלטה רצינית באוויר ושבועות של טיפולים, גבס והחלמה, הוא נשאר עם צלקת מכוערת באורך 6 ס”מ ביד ימין, שלא מתכוונת להיעלם כל כך בקלות. שלא לדבר על כך שאסור לחשוף אותה לשמש, וכל הקיץ הישראלי הוא ייאלץ ללכת עם חולצות עם שרוולים ארוכים.

***
כמעט כל ילד שנפל מהאופניים, או נחבל במהלך משחק שמע מאמו את המשפט המנחם: 'אל תדאג, עד החתונה זה יעבור'? הפציעה עוברת, אבל לעיתים היא הופכת לצלקת, שלא באמת עוברת "עד החתונה". היא עלולה להישאר לזמן רב.

רבים באוכלוסייה סובלים מצלקות מרגיזות. הצלקות עלולות להיות מטרד חמוד יותר כאשר הן נמצאות באזורים חשופים, כמו הפנים. צלקות כאלה יכולות לגורם לחוסר נעימות, לדימוי עצמי נמוך ובעיות חברתיות.

מה זה צלקת?

צלקת נגרמת כאשר השכבה העמוקה העבה של העור, הדרמיס,נפגעת. על מנת לתקן את הנזק שנגרם, הגוף מניח סיבי קולגן חדשים. הקולגן, סיב חלבוני מקשר, הינו המרכיב העיקרי בשכבת העור היותר עמוקה והוא זה שמכתיב את תהליך ההחלמה של פצעים בגוף.תהליך ההחלמה מוביל ליצירת צלקת. כיוון שהגוף לא יכול לשחזר את הרקמה כפי שהייתה, הרקמה החדשה תהיה בעלת מרקם ואיכות שונה מהרקמה שאותה היא מחליפה.

טיפול בצלקת

"הטיפול הטוב ביותר בצלקת, הוא טיפול מונע", אומר ד"ר אופיר ארצי, המנהל הקליני של אפילוג'יק מכון לרפואת עור ואסתטיקה המשמש כרופא עור מומחה ומנהל המרכז המשולב לאסתטיקה באיכילוב."טיפול מונע זהו הטיפול המומלץ והוא נעשה סמוך ככל האפשר להתרחשות שלה, בין אם מדובר בפציעה או בהסרת תפרים שלאחר ניתוח. טיפול זה משלב מספר טכניקות של לייזר שסוגרים את כלי הדם, מסירים את האדמומיות ומשטחים את הצלקת".

באפילוג'יק– המרכז לרפואת עור אסתטית, מתהדרים במספר רב של לייזרים, כך שניתן יהיה להתאים את הטיפול לאבחון והצרכים המדוייקים של המטופל כדי להגיע לתוצאה מקסימלית. הצוות המקצועי, הידע הרב והמכשור המתקדם ביותר שיש באפילוג'יק, מאפשרים להגיע לתוצאות מעולות גם בצלקות בוגרות, אף שעברו מספר שנים מהתרחשות הצלקת.

הליך העלמת הצלקת באפילוג'יק כולל תמהיל טיפולים מותאם אישית לעור המטופל. בתהליך משולבים טיפולי לייזר, טיפולים כירורגיים וטיפולי פילינג לשיקום עור, באמצעותם ניתן להגיע לתוצאות משביעות רצון.

באפילוג'יק בונים לכל מטופל תמהיל טיפול רפואי-אסתטי הנוגע בכל היבטי הבעיה. בשלב הראשון נעשית הערכת הרופא הקובע את מידת חומרת הצלקות בעור. בשלב השני, לאחר בחינת פרמטרים אינדבידואליים נעשיתהתאמה ובניית הטיפול המתאים כך שתובטח תוצאה אסתטית משמעותית.

סוגי הטיפולים בצלקות:

שימוש בלייזר לקילוף הרקמה העליונה הפגועה.
שימוש בלייזר לעידוד יצירת סיבי קלוגן חדשים באזור הפגוע.
שימוש בלייזר הפוגע בצורה מבוקרת בשכבת העור העליונה ומעודד התחדשות העור.
החדרת חומרים בעזרת יריות מקרוסקופיות בלחץ אוויר המעודדים יצירת קלוגן.
גלי רדיו (מתאימים לכל גוון עור) היוצרים פגיעה מבוקרת המעודדת התחדשות רקמת העור.

תנו לטכנולוגיה המתקדמת של אפילוגי'ק, להוציא את היופי שלכם החוצה.

לכל שאלה חייגו עכשיו למומחים של אפילוג'יק - 073-2730730

]]>