אאא

"לא התפטרתי כדי להתמנות לסגן שר. לא אדבר אפילו על נושא של סגן שר עד שיתקנו את החוקים", כך שב ומבהיר היום (שני) שר הבריאות המתפטר יעקב ליצמן.

בטקס השקת שירותי 'טרם' בעיר ביתר עילית, התייחס ליצמן בנאומו להתפטרותו מתפקיד שר הבריאות בגלל חילולי השבת של רכבת ישראל, ואמר: "אפשר לחשוב שהתפטרתי כדי להיות סגן שר. לא. התפטרתי כי היה צריך להתפטר. אם לא נתקן את השבת אני חד משמעית בחוץ".

"אף אחד לא האמין לי לפני שבועיים שאני הולך להתפטר", הוסיף ליצמן. "חשבו שזה רק איומים. אבל נושא השבת הוא אצלנו ביסוד. לרגע אחד לא הסכמנו לשום חילולי שבת".

"אני עושה את ההתפטרות בראש מורם. אני שליח של גדולי התורה, בלעדיהם לא היה אף אחד. הם אומרים תעשה ככה, אני עושה ככה, בלי להתווכח. מישהו צריך לשכנע אותי שזה פיקוח נפש? זה פיקוח ממון. לקחת אחריות על דבר כזה - זה אסור".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

(צילום: אלכס קולומויסקי, ynet)
(צילום: אלכס קולומויסקי, ynet)

באשר לטענות כי התעקשות יתר בענייני השבת מובילה לעליית לפיד בסקרים ולנצחון אפשרי שלו בבחירות הבאות, אמר ליצמן: "לא צריך לפחד מלפיד או שמפיד. אנחנו צריכים לדאוג למה שאנחנו התחייבנו, שזה על בסיס ההלכה וזה היסוד שלנו. זה לא סוד שלא רציתי להיות שר. לפיד לא התכוון שאני אהיה שר בריאות שנתיים, זו הייתה תאונת עבודה".

אמש, כפי שדווח, העלה סקר ערוץ 10 כי 'יש עתיד', מפלגתו של לפיד, מתחזקת לאחר הכותרות על "משבר השבת", כשהיא מגיעה ל-24 מנדטים לו הבחירות היו נערכות היום - עלייה של שלושה מנדטים מהסקר הקודם של העורך קמיל פוקס שפורסם ב'וואלה! NEWS'.

את הדיבורים על מתיחות בחצר חסידות גור, ביטל ליצמן לחלוטין: "יש שמועות על תככים ומחלוקות בגור. הכל לא מתחיל ולא נגמר. פה ושם יש ויכוחים וזה טבעי. אבל כאלה שקרים ושטויות, לא רלוונטי".