אאא

אתר המרת המטבעות הקריפטוגרפיים הדרום קוריאני Bithumb הודיע שהוא משהה זמנית את שירותי המשיכה וההפקדה שלו לאחר שנגנבו ממנו מטבעות קריפטוגרפיים בשווי 30 מיליון דולר. מנהלי האתר כתבו בטוויטר שהמטבעות הגנובים יכוסו על ידי העתודות של האתר עצמו, ושכל נכסי המשמשים שבו מועברים ל"ארנק קר" בטוח יותר. האתר לא ציין מתי ישוב לפעילות רגילה.

ערכו של הביטקוין נפל בעקבות הידיעה מ-6,718 דולר ל-6,561 דולר, כך על פי מדד המחירים של קוינדסק (CoinDesk). מאוחר יותר שב המחיר לעלות מעט והמטבע נסחר ב-6,614 דולר. על פי קוינדסק, מחיר האת'ריום נפל גם הוא מרמות שקרובות ל-535 דולר עד ל-521 דולר לפני שהתאושש מעט.

דרום קוריאה היא מרכז סחר מרכזי במטבעות קריפטוגרפיים – ו-Bithumb הוא אחד מאתרי ההמרה העסוקים ביותר בדרום קוריאה.

מוקדם יותר החודש, הודיע בטוויטר אתר המרה דרום קוריאני אחר וקטן יחסית בשם Coinrail, שהוא נפרץ על ידי האקרים, ושנגנבו ממנו כמה מטבעות פחות ידועים, כמו למשל Pundi X. מספר משקיפים הציעו אז שהאירוע הביא לירידה בערך הביטקוין, אם כי עקב גודלו הקטן יחסית של האתר טענה זו אינה מבוססת, מה גם שאותה ירידה אירעה במקביל למכירת חיסול נרחבת יותר שבאה בעקבות דו"ח של הוול סטריט ג'ורנל, לפיו הרגולטור האמריקאי חוקר מניפולציית מחירים בארבעה אתרי המרה מרכזיים.

בהמשך קיבלו הביטקוין והאת'ריום דחיפה חיובית, לאחר שנציבות הבטחונות וההמרה האמריקאית אמרה שאינם יכולים להוות בטחונות, אך גם שרוב הצעות המטבע הראשוניות כן יכולות להיחשב כבטחונות, וייכנסו לפיקוח הרגולטורי של הנציבות ושל מספר חוקי בטחונות רלוונטים.