אאא

מחקר מדעי שהתפרסם בכתב עת מדעי תואם את ניסיון הרב של המרכז הרפואי לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר

בסקר של מבוגרים עם חרדה או הפרעת מצב רוח כמו דיכאון או הפרעה דו קוטבית, כמחצית דיווחו על חווה כאב כרוני, על פי חוקרים בבית הספר באוניברסיטת קולומביה של הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת קולמן. הממצאים פורסמו בכתב העת Journal of Effective Disorders.

"משא הכפול של מצבים פיזיים כרוניים והפרעות מצב רוח והפרעות חרדה הוא תופעה משמעותית ועם השנים רק הולכת וגוברת", אמרה ד"ר סילביה מרטינס, MD, פרופסור לאפידמיולוגיה בבית הספר לבריאות הציבור של מיילמן.

נתונים אלה שהתפרסמו לאחרונה בכתב העת המדעי עולים בקנה אחד עם ניסיון המצטבר במרכז הרפואי לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר".

בעוד שכאב רגיל הוא תחושה נורמאלית המופעלת במערכת העצבים ומודיעה על פגיעה אפשרית והצורך בטיפול, כאב כרוני הוא מצב שונה ובו אותות הכאב פוגעים במערכת העצבים ומשדרים כאב לתקופות ארוכות.

כאב כרוני עשוי להוביל לדיכאון ואילו, כאבים גופניים הם תסמין שכיח של דיכאון וחרדה. בנוסף, ישנן עדויות שמצבים של דיכאון  וחרדה משפיעים על אופן בו מערכת החיסונית מגיבה לזיהומים ולמחלות. כלומר, דיכאון וחרדה מחלישים מערכת החיסונית והגוף הופך להיות פגיע לזיהומים, דלקות ולמחלות אחרות.

לפי נתונים אלה נראה שטיפול נכון בדיכאון ובחרדה מסייע להתמודד עם הכאב הכרוני ומשפר את הבריאות הכללית. התאוששות מהדיכאון ומחדרה לוקחת זמן, אך במרכז הרפואי "אלפא בריין סנטר" מקיימים טיפולים יעילים שתוצאותיהם מורגשים כבר לאחר מספר טיפולים. הצלחה זו מגיעה בזכות האבחון מקצועי ומדויק, מכשור ותוכנות הכי מתקדמות שקיימות בתחום שנמצאות בשימוש במרכזים רפואיים בעולם.

התמודדות עם בעיות בריאות עשויה להיות מורכבת, ולכן יש חשיבות רבה לטיפול המותאם באופן אישי על ידי המומחה שמבין ומתמחה בתחום. במרכז הרפואי "אלפא בריין סנטר" עמל צוות מקצועי כדי לתת מענה לפונים הרבים מכל קצבות הארץ בסניפי המרכז בני ברק ובירושלים.