אאא

כוח חדש בענף הרכב העולמי: פורד ופולקסווגן, צמד יצרניות רכב מהגדולות והוותיקות בעולם, מודיעות הערב (ג') על ברית אסטרטגית ביניהן.

בריתות אסטרטגיות בין יצרניות מסייעות בצמצום עלויות פיתוח, שימוש במערכי שיווק גלובליים, הגדלת תפוצה וגם הגדלה של מספר הדגמים המוצעים לצרכן. כיום קיימות עשרות בריתות אסטרטגיות בין יצרני רכב, החל בגדולות והידועות שבהן כגון בין רנו וניסאן ומוכרות פחות, למשל הברית בין ניסאן ומרצדס, שבזכותה טנדר ה-X קלאס של מרצדס מבוסס למעשה על מכלולים של טנדר ניסאן נבארה.

על פי הצהרתן המשותפת של פורד ופולקסווגן, צמד היצרניות ישתפו פעולה בייצור רכבים מסחריים וטנדרים ויפתחו ביחד רכבים אוטונומיים וחשמליים. למרות הברית האסטרטגית, שמיועדת לאפשר חדירה לשווקים חדשים ושימוש הדדי בטכנולוגיות, החברות הצהירו כי בעסקה לא יתבצע רכש הדדי של מניות.

בין היתר, במסגרת הברית יעבור פיתוח הטנדרים והרכבים המסחריים של צמד החברות לידי פורד כבר בשנת 2022, משמע: הדור הבא של פולקסווגן אמארוק עשוי בהחלט להתבסס על מכלולים של פורד ריינג'ר, טנדר שאינו משווק בישראל. גם הוואן המסחרי הגדול של צמד היצרניות שיפותח בעתיד יתבסס ככל הנראה על מכלולים של פורד טרנזיט.