"שימי תמיד קרם הגנה", "קחי איתך מעיל" ו"אם את לא יכולה להגיד משהו נחמד, אז אל תגידי שום דבר". כן, אמא יודעת הכי טוב. אבל מה עם כל אותם זמנים שהיא הזהירה אותנו על שינה עם שיער רטוב?

קודם כל, סליחה, אמא, אבל להירדם עם שיער רטוב לא ממש יעשה אתכן חולות. שיעור קצרצר במדעי הבריאות: הצטננות שכיחה נגרמת על ידי וירוס שאין לו קשר לטמפרטורה או ללחות של התלתלים שלכן. אבל זה לא בהכרח אומר שאתן רוצות לעשות את זה באופן קבוע.

זה מאחר והשיער שלכן חלש כאשר הוא רטוב, כלומר, הליכה לישון עם מחלפות רטובות, עלולה לגרום להן נזק, דהיינו: להגביר את הסבירות להיווצרות שברים וקרזול. אבל חשוב לזכור שמומחים מדגישים כי מדי פעם לעלות על יצועכן עם שיער לח, לא יגרום לו בהכרח נזק ניכר.

בהתאם לדבריו של פיל מאניה, הבעלים של סלון מאניה לעיצוב שיער: "שינה בשיער רטוב ולא מטופל יכולה לגרום להיווצרות חשמל סטטי ושבירה אפשריים. תנו לשיער שלכן להתייבש עד שהוא לפחות במצב לח או שתשתמשו במייבש שיער כדי לסלק במהירות חלק מהרטיבות ותמרחו מוצר ספציפי המותאם למרקם השיער שלכן". (רק זכרו לכבס את הכרית לעתים קרובות כדי למנוע הצטברות של חומרים).

בנוסף, קווצות שיער רטובות יכולות לגרום לחיידקים ועובש לגדול על הקרקפת והכר. אבל ד"ר האל וייצבוך, דרמטולוג,  אומר שזו רק תיאוריה בלי הרבה הוכחות מאחוריה. (למרות שאם יש לכן אלרגיות או בעיות בקרקפת, כגון קשקשים, אז אתן צריכות ללכת על בטוח ולייבש את השיער שלכן לפני השינה).

שורה תחתונה: שינה עם שיער רטוב מדי פעם לא הולכת לגרום לו נזק רציני. עם זאת, כדי למזער את הסיכון של קצוות מפוצלים (או אם יש לכן חששות לגבי הקרקפת או לגבי אלרגיות), אז כדאי לכן לתת לשיער ייבוש לפני השינה. אבל אתן יודעות, שזה לא ידיר שינה מעיניכן.