כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

קרן להלוואה בערבות מדינה – מדריך ע"י יועץ עסקי

במאמר זה נעמיק על הקרן בערבות המדינה, מה המסלולים שלה ותנאי הסף. כך גם תוכלו לדעת האם אתם תהיו זכאים לקרן והאם תוכלו לעמוד בזה (כלכלה)

אילוסטרציה (צילום: פריפיק)

עסקים קטנים ובינוניים מתמודדים לרוב עם אתגרים משמעותיים בכל הנוגע להבטחת הלוואות. זה נובע בעיקר מההכנסות השנתיות הנמוכות שלהם בהשוואה לחברות גדולות ומבוססות יותר. מלווים, כמו בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים, רואים בעסקים קטנים ובינוניים אלה השקעות מסוכנות.

החשש הוא שלעסקים אלו לא תהיה היציבות הפיננסית להחזיר את הסכום שנשאל, מה שעלול להוביל להפסדים משמעותיים עבור המלווה. גורם סיכון זה מביא לרוב לכך שמלווים רבים אינם ששים לקבל הלוואה בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים .

כדי לעזור להקל על הנושא הזה ולתמוך בצמיחת העסקים הקטנים ובינוניים, הממשלה נכנסה לפעול כערבה לסוגים מסוימים של הלוואות. זה מבטיח למלווה שבמקרה שהעסק לא יוכל להחזיר את ההלוואה, הממשלה תכסה את הסכום שנשאר.

הבטחה זו מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון עבור המלווה, מה שעוזר לקבל הלוואה יותר בקלות. ועל ידי תמיכה בעסקים קטנים ובינוניים, הממשלה מטפחת חדשנות, יצירת מקומות עבודה וממריץ צמיחה כלכלית.

במאמר זה נעמיק על הקרן בערבות המדינה, מה המסלולים שלה ותנאי הסף. כך גם תוכלו לדעת האם אתם תהיו זכאים לקרן והאם תוכלו לעמוד בזה.

הקרן עוזרת לעסקים עם מחזור שנתי של עד 100 מיליון ש"ח, ומציעה הלוואות לצרכים שונים כגון הון חוזר, הקמת עסקים, השקעות ועוד. ביוזמה זו משתתפים שבעה בנקים בהם בנק לאומי, בנק הפועלים ובנק מזרחי-טפחות וארבעה נותני אשראי חוץ בנקאיים.

תוכנית ההלוואות מציעה ריבית נוחה בשוק ותשלום שנפרש על פני חמש שנים. זה גם נותן אפשרות לדחות את התשלום הראשון לשישה חודשים. הקרן מיועדת לתת מענה למגוון רחב של עסקים, לרבות תעשיינים, יצואנים, חקלאים, עמותות חברתיות, עסקים קטנים ובינוניים.

מהם המסלולים של הקרן בערבות מדינה?

התכנית מציעה מסלולים שונים לעסקים בשלבים ובגדלים שונים. כמו:

  • עסקים בהקמה: עסקים אלו יכולים לגשת לסכום הלוואה של עד 500,000 ₪. נדרשות בטחונות של עד 5% ל- 300,000 ₪ ועל 15% מהיתרה.

  • עסקים עם מחזור מכירות של עד 6.25 מיליון ש"ח: עסקים אלו יכולים לגשת לסכום הלוואה של עד 500,000 ש"ח, עם בטחונות של עד 25%.

  • עסקים מייצאים: עסקים אלו יכולים לגשת לסכום הלוואה של עד 12% מהמחזור, עם בטחונות של עד 25%.(לפחות 250,000 דולר ייצוא בשנה קודמת)

  • עסקים עם מחזור מכירות מעל 6.25 מיליון ש"ח: עסקים אלו יכולים לגשת לסכום הלוואה של עד 8% מהמחזור, עם בטחונות של עד 25%.

  • מסלול השקעות לתעשייה: עסקים אלו (עם וותק של 3 שנים ומעלה) יכולים לקבל סכום הלוואה עד 90% מגובה ההשקעה או עד 15% ממחזור העסק, הנמוך מבניהם , עם עד 30% בטחונות הנדרשים להלוואה או שעבוד נכס. ניתן לפרוס את התשלום עד 12 שנים.

  • עסקים חקלאיים (מחזור של עד 5 מיליון ש"ח): עסקים אלו יכולים לגשת לסכום הלוואה של עד 750,000 ש"ח, עם בטחונות של עד 10%. ניתן לפרוס את התשלום עד 10 שנים.

מהם תנאי הסף?

מחזור הכנסות שנתי - זכאים רק בעלי מחזור שנתי של עד 25 מיליון שקל, או בעלי מחזור בין 25-100 מיליון שקל. לפיכך, עסקים שאינם מסווגים כקטנים ובינוניים עלולים שלא לעמוד בקריטריונים לזכאות לקרן זו.

אין חובות לרשויות המס - כדי לזכות בהלוואה בערבות מדינה, על העסק שלכם להיות נקי מכל חובות שעדיין עומדים בפני רשויות המס. זה כולל מס הכנסה, רשם חברות, ביטוח לאומי, מע"מ ועוד. כמו כן, כל פעולות מתמשכות להשבת חובות עשויות להשפיע לרעה על הסיכויים שלכם להבטיח הלוואה בערבות מדינה.

אין עיקולים או הגבלות – אם לעסק שלכם יש עיקולים או הגבלות, כמו חשבון מוגבל או מעוקל, זה עלול להוות חיסרון בעת הגשת בקשה להלוואה בערבות מדינה.

חשבון בנק תקין – חשבון בנק תקין חיוני להבטחת הלוואה בערבות מדינה. ההלוואה חייבת לעבור דרך הבנק, כך שאם חשבונך במצב לא טוב או שיש לו חובות, זה עלול להפחית משמעותית את הסיכויים שלכם לקבל הלוואה.

ללא פירוק, הקפאת הליכים או כינוס נכסים - עסקים העוברים פירוק, הקפאת הליכים או כינוס נכסים אינם זכאים להלוואה בערבות מדינה. קרן בערבות המדינה שמה לה למטרה לתמוך בעסקים נטולי חובות מתוך ציפייה שיגדלו, יתפתחו ויוכלו להחזיר את הלוואותיהם. המטרה העיקרית של הקרן היא לסייע לעסקים הזקוקים לעזרה בתחילת דרכם.

אין הלוואות מקרנות שונות – אם לעסק שלכם יש הלוואות מקרנות אחרות, כמו קרן עולה או הקרן ליצואנים, הוא לא יכול לקבל הלוואה בעקבות מגבלות חוקיות של המדינה. רק לאחר החזר הלוואות אלו, העסק שלכם יכול להגיש בקשה להלוואה בערבות מדינה.

לסיכום

קרן ההלוואות בערבות המדינה היא יוזמה של ממשלת ישראל שמטרתה לטפח את התרחבותם והתקדמותם של עסקים קטנים ובינוניים. על ידי הנגישות ומגוון אפשרויות האשראי וההלוואות, צפויה הקרן לסייע לעסקים בהשגת יעדי הצמיחה שלהם ולהשפיע באופן מהותי יותר על המשק הישראלי.

אם אתם יזמים או בעלי עסקים קטנים ובינוניים, זו הזדמנות שלא תרצו לפספס. מעל 50% מהעסקים אשר הגישו את בקשת ההלוואה לקרן קיבלו סירוב, ברוב המקרים הסיבה היא חוסר הניסיון והידע להגיש את הבקשה, הכנת תוכנית עסקית לא כל כך טובה וחוסר במסמכים.

אנו בקבוצת המפתח בקיאים בהליך הגשת הבקשה לקרן ההלוואות בערבות המדינה, ועזרנו להמון עסקים להגיש בקשה לקרן. אנו מספקים תמיכה מקיפה, החל מהבנת הקריטריונים לזכאות והכנת התיעוד הדרוש, ועד להגשת הבקשה ומעקב מול הרשויות הרלוונטיות.

אל תתנו למורכבות של תהליך בקשת ההלוואה להרתיע אתכם מלממש את הפוטנציאל של העסק שלכם., נשמח להגיש עבורכם את בקשת ההלוואה, להתעסק במורכבות של כל הבירוקרטיה וללוות אתכם לאורך כל הדרך.

פנו לקבוצת המפתח עוד היום ותנו לנו להדריך אתכם בתהליך הלוואה בערבות מדינה.

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר