לא כיף להתעורר עם אקנה ולעתים נדמה כי לוקח נצח לפצעונים להרפא, לאדמומיות להירגע והיפטרות מצלקות אקנה וכתמים עשויה להיראות בלתי אפשריות. מניעה של הופעת המפגעים הללו על הפנים מלכתחילה, היא לרוב יעילה יותר מאשר להבין כיצד לסלק אותם לאחר מעשה, בין אם מדובר בשגרת טיפוח של העור או הימנעות קפדנית מטריגרים כמו מאכלים מסוכרים וזיעה.

למרבה הצער, איננו יכולים להימנע מהזעה לנצח. גם אם אתם טיפוסים שאינם מזיעים בעת פעילות ספורטיבית, עכשיו, כשהקיץ כאן, קרוב לוודאי שאתם חשים לחות על פניכם במהלך היום. האינסטינקט שלנו יכול להיות לנגב את הפנים, אך האופן בו אתם עושים זאת למעשה גורם לכם להיות מועדים יותר לסבול מאקנה או לדלקתיות של אקנה קיים.

על פי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה, עליכם תמיד לטפוח, לא לנגב, זיעה מעל פניכם, במגבת או בבד נקי. מסתבר שתנועת הניגוב יכולה לגרות את עורכם ולגרום לפצעים לאחר מכן.

בעוד שרובנו כנראה פשוט משתמשים בחלק האחורי של הידיים או השרוולים כדי להיפטר במהירות מהזיעה, גם המהלכים האלה אינם אידאליים ויכולים לגרום ללכלוך ולחיידקים לחדור דרך הנקבוביות שלנו. אם אתם צופים הזעה - כלומר, לפני אימון או ביום חם בחוף הים - כדאי להשתמש רק במסנני קרינה נטולי שמן שעמידים למים, על עורכם הנקי.

לכן, בפעם הבאה שתמצאו את פניכם מנוקדות בזיעה, טלו פיסת בד וספגו בעדינות את הטיפות הללו. ואז, כשאתם יכולים, שטפו את הפנים בסבון עדין שאינו קומדוגני או נטול שמן, כדי לוודא שאתם מסירים את כל החיידקים לפני שיש סיכוי שיגרמו נזק כלשהו.