אאא

בליל חג סוכות האחרון הלכה לבית עולמה, האישה הצדקת מרת אסתר נהרי ז"ל, אמו של החזן והפייטן המפורסם יחיאל נהרי.

ל'כיכר השבת' נודע, כי בשנים האחרונות היא חלתה ובתקופה האחרונה מצבה הרפואי התדרדר, בערב החג נקראו ארבעת ילדיה להיפרד ממנה וכאמור ביום שני האחרון היא נפטרה כשהיא בגיל 95.

יצוין, כי היא נפטרה כארבע שעות לאחר שנחת בנה יחיאל בערב החג בטיסת בזק היישר מארצות הברית, משל חיכתה להיפרד ממנו, ואז ללכת לעולם שכולו טוב בשיבה טובה.

מסע ההלוויה נערך היום (רביעי) בהר המנוחות בירושלים, בהשתתפות בני המשפחה וחזנים ופייטנים רבים שבאו לחלוק כבוד אחרון לאמו של גדול החזנים יחיאל נהרי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בני משפחת נהרי מספרים ל'כיכר השבת': "אסתר ז"ל היתה מנשות ירושלים החשובות, זכתה לשיבה טובה, והייתה מפורסמת בעיקר בשל דאגתה לכל אדם ואדם, כל מי שאי פעם ביקר בביתם או דיבר איתה, מיד זכה לדאגה והתעניינות ועזרה בכל מה שצריך, האינטליגנציה הרגשית שהייתה לשם דבר אצלה סייעה לה רבות בהשכנת שלום בית בין זוגות רבים, בשמירה על שלימות משפחתה, בחינוך ביתה על אדני התורה והדרך ארץ, באהבה בשלום וברעות".

"דאגה מיוחדת הייתה לה לבנה יחיאל המוכר כיום כגדול החזנים, משחר ילדותו השקיעה בו בכל מרצה ותמכה בו בכל מהלכי חייו, ואף דאגה וליוותה אותו מקרוב בכל שלבי ההתפתחות בקריירה, כל טיסה כל נחיתה, כל תחנה נוספת בחיים, אמא אסתר ז"ל תמיד שם מתקשרת דואגת ומוודאת שהכל למישרין, ובעצם דואגת שהוא יוכל להיות שקוע ראשו ורובו בשליחותו הרוחנית לשמח כחזן וכפייטן על תיבות הקודש ובימות השירה בארץ ובכל רחבי העולם".

בשל פטירתה בחג, בני המשפחה ישבו שבעה לאחר חג שני (שמחת תורה) בביתה שברחוב חרל"פ 25 ירושלים. זמני התפילות: שחרית: 08:00 בבוקר מנחה/ערבית- 18:00 בערב.