הרבנית מרגלית יוסף: דמות מופת של עזר כנגדו

קווים לדמותה: מי הייתה הרבנית מרגלית יוסף זכרה לברכה, רעייתו של הרב חיים עובדיה יוסף, שנאבק בימים אלה על חייו? סיפורה של אישה גדולה שהקדישה את כל חייה לתורה

צ' יעקובסון | כיכר השבת |
הרב חיים עובדיה יוסף נאבק על חייו בבית-החולים. אין ספק כי נוכחותה של רעייתו, הרבנית
מרגלית יוסף
ז"ל, היתה מסייעת לרפואתו. זהו סיפורה של רבנית יוצאת דופן, אשת חבר, שהקדישה את כל חייה לבעלה הגדול ולהפצת תורתו.

הרבנית מרגלית יוסף נולדה בשנת 1927 בחאלב, סוריה למשפחת פטאל.

כבר מגיל צעיר הקדישה חייה לחסד, לאהבת התורה וליראת ה'. עוד משנות ילדותיה המוקדמות ניכרו בה מידותיה הטובות, והיא בלטה באצילות נפשה הטהורה.

היא ספגה חינוך יהודי שורשי מעולה בבית הוריה, והוא אשר עמד לזכותה כאשר היא נבחרה להינשא להרב יוסף עובדיה שליט"א, בשנת תש"ד, והיא בת 17 שנים.

לרבנית מרגלית זכויות רבות שכרוכות בהיסטוריה המזהירה של הרב עובדיה יוסף.

במהלך 50 שנות נישואיהן הרבית מרגלית עמדה לצדו של בעלה ונתנה לו את מלוא תמיכתה, כדי שיוכל להקדיש את חייו לתורה.

"לאן שלא תלך, אלך אחריך " - היה המוטו שלה. זו לא היתה סיסמה, אלא מציאות פשוטה. היא ליוותה את הרב במסעותיו ברחבי העולם כדי לתמוך בו, בזמן שהוא מאיר את החשכה והבורות השוררת בעולם.

מרגלית יוסף,הרבנית מרגלית יוסף נולדה בשנת 1927 בחאלב, סוריה למשפחת פטאל.,כבר מגיל צעיר הקדישה חייה לחסד, לאהבת התורה וליראת ה'. עוד משנות ילדותיה המוקדמות ניכרו בה מידותיה הטובות, והיא בלטה באצילות נפשה הטהורה.,היא ספגה חינוך יהודי שורשי מעולה בבית הוריה, והוא אשר עמד לזכותה כאשר היא נבחרה להינשא להרב יוסף עובדיה שליט"א, בשנת תש"ד, והיא בת 17 שנים.,לרבנית מרגלית זכויות רבות שכרוכות בהיסטוריה המזהירה של הרב עובדיה יוסף. ,במהלך 50 שנות נישואיהן הרבית מרגלית עמדה לצדו של בעלה ונתנה לו את מלוא תמיכתה, כדי שיוכל להקדיש את חייו לתורה.,"לאן שלא תלך, אלך אחריך " - היה המוטו שלה. זו לא היתה סיסמה, אלא מציאות פשוטה. היא ליוותה את הרב במסעותיו ברחבי העולם כדי לתמוך בו, בזמן שהוא מאיר את החשכה והבורות השוררת בעולם. ,,"כל מה שיש לי - זה בזכותה",פעמים רבות הרב ציין שכל מה שיש לו הינו בזכות רעייתו הרבנית מרגלית.,הרבנית מרגלית הפנתה עורף, באומץ רב, לכל ענייני העולם הזה ובגבורה ויתרה על חיי נוחות פיננסית כדי שבעלה, הפוסק של דורנו, יוכל לרכוש עוד ספר כדי להעשיר את הידע הרוחני העצום ולהתעמק בחוכמה הנצחית של התורה הקדושה.,גם היא נשאה בנטל הסידורים הטכניים והמעשיים של משפחתה לבדה, שמא בעלה ייאלץ להחמיץ אפילו רגע יקר רק אחד מלימוד התורה.,תוך הקדשת כל חייה להבטחתשלוות נפשו של בעלה ומחויבות לתורה, היא השקיעה את כל כוחה ומרצה במתן חינוך יהודי אותנטי וטהור לילדיה.,ביתה ולבה היה פתוחים תמיד לנזקקים ולאנשים השרוים במצוקה, והיא הרעיפה עליהם חסד וחמלה.,היא מעולם לא הפסיקה לדחוף את עצמה להצטיין יותר במעשים טובים, ושאפה להתעלות תמידית. ,הרב כיבד את רעייתו מאוד, ובהזדמנות אמר עליה: "רעיתי המנוחה הרבנית הדגולה, אשת חיל עטרת בעלה. מרת מרגלית יוסף בת זכייה עליה השלום. אשר ברוב מסירותה והשגחתה עלי, ובגידול ובחינוך הילדים אשר חנן ה' אותנו הגעתי עד הלום".,הרב יוסף מכבד מאוד את זכרה של רעייתו הרבנית, כפי שדווח באתר כיכר השבת:,"ביום פטירתה השמונה עשרה של אשת חבר הרבנית מרגלית יוסף ע"ה הטמונה בבית העלמין סנהדריה בירושלים, התקיים טקס אזכרה ושיעור מיוחד של בעלה, מרן פוסק הדור הראשון לציון הרב עובדיה יוסף, בביתו , בהשתתפות נכדיו וצאצאיו של הרב שסיפר להם על גדולתה של רעייתו הרבנית ע"ה.,הרב הוקלט מדבר עם עם צאצאיו על הרבנית: "הרבנית ע"ה, כמה טרחה בשבילכם, כמה יגעה בכם, עשתה כל יכולתה להטיב לכם, ברוך ה'.,"פרותיהם בעולם הזה והקרן קיימת לעולם הבא, היא תגן עלכם תמיד, תתפלל עלכם תמיד, שתצליחו בכל מעשי ידכם, אורך ימים ושנות חיים בריאות טובה נהורא מעליא, תזכו לשנים רבות נעימות וטובות".
הרב עובדיה יוסף על קבר רעייתו (צילום: כיכר השבת)

"כל מה שיש לי - זה בזכותה"

פעמים רבות הרב ציין שכל מה שיש לו הינו בזכות רעייתו הרבנית מרגלית.

הרבנית מרגלית הפנתה עורף, באומץ רב, לכל ענייני העולם הזה ובגבורה ויתרה על חיי נוחות פיננסית כדי שבעלה, הפוסק של דורנו, יוכל לרכוש עוד ספר כדי להעשיר את הידע הרוחני העצום ולהתעמק בחוכמה הנצחית של התורה הקדושה.

גם היא נשאה בנטל הסידורים הטכניים והמעשיים של משפחתה לבדה, שמא בעלה ייאלץ להחמיץ אפילו רגע יקר רק אחד מלימוד התורה.

תוך הקדשת כל חייה להבטחתשלוות נפשו של בעלה ומחויבות לתורה, היא השקיעה את כל כוחה ומרצה במתן חינוך יהודי אותנטי וטהור לילדיה.

ביתה ולבה היה פתוחים תמיד לנזקקים ולאנשים השרוים במצוקה, והיא הרעיפה עליהם חסד וחמלה.

היא מעולם לא הפסיקה לדחוף את עצמה להצטיין יותר במעשים טובים, ושאפה להתעלות תמידית.

הרב כיבד את רעייתו מאוד, ובהזדמנות אמר עליה: "רעיתי המנוחה הרבנית הדגולה, אשת חיל עטרת בעלה. מרת מרגלית יוסף בת זכייה עליה השלום. אשר ברוב מסירותה והשגחתה עלי, ובגידול ובחינוך הילדים אשר חנן ה' אותנו הגעתי עד הלום".

הרב יוסף מכבד מאוד את זכרה של רעייתו הרבנית, כפי שדווח באתר כיכר השבת:

"ביום פטירתה השמונה עשרה של אשת חבר הרבנית מרגלית יוסף ע"ה הטמונה בבית העלמין סנהדריה בירושלים, התקיים טקס אזכרה ושיעור מיוחד של בעלה, מרן פוסק הדור הראשון לציון הרב עובדיה יוסף, בביתו , בהשתתפות נכדיו וצאצאיו של הרב שסיפר להם על גדולתה של רעייתו הרבנית ע"ה.

הרב הוקלט מדבר עם עם צאצאיו על הרבנית: "הרבנית ע"ה, כמה טרחה בשבילכם, כמה יגעה בכם, עשתה כל יכולתה להטיב לכם, ברוך ה'.

"פרותיהם בעולם הזה והקרן קיימת לעולם הבא, היא תגן עלכם תמיד, תתפלל עלכם תמיד, שתצליחו בכל מעשי ידכם, אורך ימים ושנות חיים בריאות טובה נהורא מעליא, תזכו לשנים רבות נעימות וטובות".

]]>
תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

Mame לאישה הדתית