כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"דרך ישרה"

גיטין סד' • סיכום הדף היומי עם שאלות לחזרה ושינון

'כיכר השבת' מגיש סיכום קצר וממצה של הדף היומי מסכת גיטין סד', רביעי, א' אב תשפ"ג, בתוספת שאלות לחזרה ושינון הדף הנלמד, בעריכת הרב ישראל ויינגולד (הדף היומי)

הרב ישראל ויינגולד | כיכר השבת |
(צילום: נתי שוחט, פלאש 90)

דף ס"ד

*שליש ונאמנות. *אומרת שאיבדה. *יד קטנים.

השליש אומר לגירושין ובעל לפקדון, לר"ה הבעל נאמן דאל"כ היה נותן לאשה, ולר"ח השליש נאמן שהרי האמינוהו. ומייתי 1. הודאת בע"ד כמאה עדים ושליש נאמן, ודחי דממון ניתן למחילה. 2. מתני' דצריכה עדים בפנינו אמרה, הואיל והגט קרוע אין נאמנות לשליש, קיבל כר"א דעדי מסירה כרתי, וקרע בשעת הגזירה.

בעל ושליש אומרים לגירושין והיא אומרת לקבלה ואבד, הוי דבר שבערוה ובעי תרי עדים 1. השליש לא נאמן דהגט לא תחת ידיו. 2. הבעל לא נאמן, שלא טוען גירשתי. 3. לא אמרינן חזקה שליח עושה שליחותו היכא דהוי לקולא. 4. אין לה להאמין לאשה מדמעיזה פניה, דהיכא דמסיע ליה אז מעיזה.

דין יד קטנים 1. קטן גמור לא זוכה כלל. 2. כשנותנים לו אגוז ונוטלו צרור וזורקו, זוכה לעצמו ולא לאחרים, ובקטנה מתקדשת למיאון. 3. חפץ ומחזיר לאחר שעה, פליגי אי זוכה גם אחרים או רק לעצמו. 4. יודעת לשמור גיטה מתגרשת, להו"א ששומרת חפץ מחמת גיטה, ולמסקנא שמבחנת בין גיטה לדבר אחר. וזה גיל הפעוטות דמקחן מקח וממכרן ממכר במטלטלין, משום כדי חייו. 5. בעונת נדרים, חל נדרן והקדישן וקטנה חולצת. 6. נערה, פליגי אי מתגרשת עם אביה או לבדה. 7. למכור קרקעות יכול רק מגיל עשרים.

שאלות לחזרה ושינון

דף ס"ד

המח' בנאמנות שליש או בעל, והשמועות (2)

הנאמנות היכא שאבד הגט (4)

יד לקטנים ולגבי מה (7)

 

לפרטים תגובות והערות: a7653733@gmail.com

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר