ילדי ישראל יחויבו לבקר בכותל

החלטה ראשונה של שר החינוך: לחייב בתי"ס לערוך לפחות פעם אחת טיול לירושלים וביקור בכותל

חינוך לערכים. השר הטרי, גדעון סער. צילום: יגאל יששכרוב

כל תלמיד ישראלי יבקר לפחות פעם אחת במהלך לימודיו בירושלים - כך החליטו שר החינוך גדעון סער ומנכ"ל המשרד הנכנס, ד"ר שמשון שושני. זוהי החלטה ראשונה של השניים, שהודיעו על כוונתם לערוך מספר שינויים במערכת החינוך, מבחינה פדגוגית ומבחינה תוכנית וערכית.
לדברי סער, "במסגרת החינוך לערכים חשוב לחזק באופן בלתי אמצעי את הקשר של הדור הבא לבירת ישראל ולשורשיו". ברשימת אתרי החובה שגובשה במשרד החינוך נכללים הכותל המערבי, גבעת התחמושת, מוזיאון יד ושם, הכנסת ובית המשפט העליון.
את המהלך מוביל שושני בתמיכת סער במסגרת החזון והתוכנית הכוללת של סער לחיזוק ערכים ציוניים במערכת החינוך. על פי נתוני משרד החינוך, כ-50% מהתלמידים בישראל לא מבקרים בירושלים במסגרת בית הספר.
"לא הגיוני שלכל כך הרבה תלמידים אין קשר לבירת המדינה", אמרו אתמול בלשכת השר סער. "סיור באתרים הארכיאולוגיים, אתרי המורשת והאתרים המרכזיים לדמוקרטיה הישראלית, יחדד את הערכים הבסיסיים של המדינה".
גם בחינוך הלא-יהודי
התוכנית מיועדת לכל המגזרים, גם לחינוך הלא יהודי, אם כי ייתכן שיהיו שינויים באתרי החובה בהתאם לרקע המגזרי של התלמידים.
על פי התוכנית, תלמידי בתי הספר היסודיים יבקרו בעיר הבירה במסגרת טיול של יום אחד, ואילו במערכת החינוך העל יסודית, חטיבת הביניים והתיכונים, ייערכו טיולים ארוכים יותר שיכללו גם לינה בעיר.
השבוע תתקיים פגישה בנושא עם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. מימון הסיורים יתחלק
בין המדינה לבין תקציב הטיולים השנתיים שנקבע במסגרת תשלומי החובה של ההורים. סיורים בירושלים היו בעבר פופולריים עבור בתי הספר, אך עם השנים חלה ירידה משמעותית במספר בתי הספר שעורכים סיורים בעיר. המצב הביטחוני הקשה ששרר בעיר בתקופת הפיגועים והאינתיפאדה השנייה גרם לבתי ספר רבים להימנע מלהגיע אליה. אך גם עם שיפור המצב הביטחוני לא הפכה ירושלים ליעד פופולארי לטיולים שנתיים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר