"עד הניצחון" | צפו

"נתי הפיצוץ הזה הוא לזכרך" | המחווה של החיילים למפקד האהוב

חבריו ליחידה והפקודים של המפקד הנערץ נתנאל יעקובי הי"ד, עדיין המומים מפטירתו והחליטו להקדיש את הפיצוץ לזכרו ולזכר המפקדים והחיילים שהלכו במלחמה | תיעוד מרגש (ביטחון)

בני סולומון | כיכר השבת |
נתנאל אלקובי הי"ד ורגע הפיצוץ (צילום: דובר צה"ל וצילומסך)

סא"ל (במיל') נתנאל יעקב אלקובי הי"ד, מחיפה, מפקד גדוד 630, חטיבה דרומית, נפל שלשום (שני) בקרב בדרום רצועת עזה, היה בן 36 בנופלו.

חבריו ושותפיו לדרך בצה"ל, הקדישו לזכרו פיצוץ; "הפיצוץ הבא מוקדש לזכרו של מפקדנו הנערץ נתנאל, שנפל בקרב עם מחבלים ארורים. נתי זה לזכרך ולזכר כל החיילים והמפקדים שנלחמו בעוז, נלך בדרכך עד הניצחון", אמרו חבריו ליחידה לפני הפיצוץ.

מקדישים את הפיצוץ לזכר המג"ד נתנאל הי"ד (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

כזכור וכפי שדווח אתמול, השבוע החלו הלוחמים במבצע חטיבתי בשכונת העסבן הקטנה, במהלכו איתרו נשקים, טלפונים, רימונים, מחסניות, מדים וחוברות לחימה של ארגון הטרור חמאס. במהלך המבצע, הוקם ציר לפינוי האוכלוסיה מהמחסה ובו התפנו אלפים. המחסה שימש את ארגון הטרור חמאס, שניצל ניצול ציני את האוכלוסייה האזרחית כמחסה לטרור.

במהלך פעילות הלוחמים, התפוצץ מטען בבניין ממולכד, וכתוצאה מהפיצוץ נפלו מפקד גדוד 630, סא"ל (מיל') נתנאל אלקובי ז״ל, ממלא מקום מפקד פלוגה בגדוד 630, רס״ן (מיל') יאיר כהן ז״ל, לוחם מילואים בגדוד 630, רס"ל (מיל') זיו חן ז״ל ונפצעו לוחמים נוספים. לאחר חילוץ הפצועים, הכוחות המשיכו בהתקפה באזור והשמידו תשתיות טרור נוספות.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר