אאא

התפתחות בפרשיית הקורנפלקס המזוהם: הבוקר מתברר כי קורנפלקס בד"ץ של תלמה, שבעקבותיו נחשפה בעיית הסלמונלה בדגני הבוקר של חברת המזון, נקנה ברשת "יש חסד" השייכת לקבוצת שופרסל ופונה לציבור החרדי.

אמש, כשבוע לאחר שנחשפה פרשיית "הקורונפלקס המזוהם" של תלמה, במהלכה ניסתה חברת יוניליוור להסתיר מהציבור כי התגלו חיידקי סלמונלה בפס היצור של מוצרי קורונפלקס, פירסמה חברת יוניליוור הודעה בה היא מודה כי מאות אריזות המכילות מוצרים מזוהמים - הגיעו ללקוחות.

בהודעת החברה נכתב "חברת יוניליוור מבקשת ליידע את קהל צרכניה כי בהמשך לפרסום בדבר סדרות מוצרי דגני בוקר בהם נמצא זיהום בסלמונלה, ובעקבות פנייה צרכנית, מצאנו כי כמות של 240 יחידות של קורנפלקס בד"ץ 750 גרם מיום ייצור 27.06.16 , יצאו אל השוק. כתוצאה מכך ומטעמי זהירות אנו מבקשים מכלל הצרכנים לוודא כי אין ברשותם מוצר מהסדרות המופיעות מטה".

"להלן פירוט המוצרים:

תאריך ייצור 260616 עד 270616, סימון מכונה B, קורנפלקס של אלופים, 750 גרם. 

תאריך ייצור 230616 וגם 270616 עד 290616, סימון מכונה B, קורנפלקס בד"ץ, 750 גרם. 

תאריך ייצור 290616 עד 300616, סימון מכונה B , קוקומן צדפים, 750 גרם". 

צרכנים אשר יש ברשותם מוצר מהרשימה הנ"ל, מתבקשים שלא לצרוך אותו ולפנות למוקד שרות הצרכנים של יוניליוור בטלפון 1-800-780-780 לקבלת מוצר חלופי ואיסוף המוצר שברשותם".

יוניליוור דיווחה מיידית למשרד הבריאות על האירוע ונסיבותיו נבדקות ע"י החברה. הנהלת יוניליוור פועלת ועושה כל שנדרש להבטחת איכות ובטיחות מוצריה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יצוין, כי במהלך השבוע הצהירה חברת יוניליוור כי המארזים המכילים את המוצרים המזוהמים לא הגיעו ללקוחות כלל אלא שכעת מתברר כי למרות הצהרותיה של החברה, מאות מוצרים מזוהמים הגיעו לבתי הלקוחות ככל הנראה חרדים.

משופרסל נמסר בתגובה: "בעקבות הודעת יוניליוור ביצעה החברה בדיקה מקיפה בכל סניפי הרשת בכלל ובסניף המדובר בפרט. בבדיקה נמצא כי אין כל מוצרים מהסדרה הנגועה בסניפי הרשת".

מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל מסרה הבוקר כי היא מתנצלת בעקבות גילוי הסלמונלה בדגני הבוקר של תלמה. בהודעה שפרסמה ללקוחות כתבה גבריאל: "אנו מתנצלים שהודענו בטעות שאף מוצר מהסדרה הפגומה לא הגיע לשוק ואנו חוקרים לעומק כיצד מוצרים אלו הגיעו למדפים".

גבריאל הוסיפה: "אנו פועלים לאיסוף המוצרים שהופצו, נפיק את הלקחים הנדרשים ונרענן את כל הנהלים בהתאם לתוצאות הבדיקה".