אאא

השנים מאז הרצח חולפות, אך חרושת השמועות סביב זהותו האמיתית של הרוצח לא שקטה עד היום. אך את הפצצה התורנית הטיל לא אחר מראש אגף החקירות לשעבר בשב"כ יצחק אילן, בכנס "סודות ושקרים" בו השתתף. "אם יש משהו שאני מבין בחיים, זה חקירות. ואני אומר לכם דבר אחד פשוט - רומן זדורוב לא רצח את תאיר ראדה". אילן המשיך ואמר, "אני דובר רוסית, וביקשתי מעורך הדין של זדורוב להעביר אלי את חומר החקירה. עברתי על כולו. בשירותי בשב"כ, 31 שנים, 20 שנה מהן ביליתי בחקירות. זדורוב הודה הודאת שווא".

לפני כשבוע פרסמה אילנה ראדה, אמה של הנערה תאיר שנרצחה בקצרין בשנת 2007, הקלטה בה נשמעת עו"ד שלווה לוין, פרקליטה בכירה לשעבר במחוז הצפון, מכנה אותה "מטורפת" בשיחה סגורה ומפקפקת באמינותה. זאת, ברקע הטלת הספק של ראדה בהרשעתו של רומן זדורוב ברצח בתה - שהורשע בשתי ערכאות וערעורו לעליון נדחה לפני כשנתיים. 

בהקלטה נשמעת העו"ד כשהיא אומרת "יש את האימא המטורפת הזאת. היא מחליטה, שהחברות שלה הרגו אותה בגלל שהן מקנאות בה. זה פשוט לא ייאמן לאן האישה המטורפת הזאת ורודפת הפרסום גררה את כל הציבור"

ראדה כתבה: "בלי גרגר של יושרה בוחרת הפרקליטה לשקר, להכפיש ולהאשים אותי בדברים שלא היו ולא נבראו. מעולם לא האשמתי איש ברצח תאיר. לא את חברותיה ולא כל אדם אחר. טענתי מראשית הדרך, ואני סבורה כך גם היום, כי חקירת הרצח של בתי הייתה מוטה מלכתחילה לצד אחד בלבד. כל פרט או ממצא, שלא תאמו את קו התביעה הוסטו הצידה במטרה להעלימו מעינו של בית המשפט".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"רק חלק מהתלמידים, שקשרו עצמם לזירת הרצח וסביבתה בזמן הקריטי בו התבצע הרצח תושאלו", כתבה ראדה. "אחרים, ששמותיהם היו ידועים למשטרה כלל לא זומנו לחקירה. גם אלה שתושאלו, כמעט ולא נעשה מאמץ להצליב בין עדויותיהם השונות".

והמשיכה "בשני הדברים האישה הרעה הזאת צודקת - האחד, אני אכן מטורפת. מטורפת מגעגועים וצער. הלב שלי מת יחד עם תאיר. רוצחיה קטלו גם את הנשמה שלי. אמנם איבדתי את הבת שלי, אבל הראש שלי לא היה מעולם חד, בהיר ונוקב כמו שהוא כעת".

הפרקליטות מסרה בתגובה "הדברים אינם מוכרים לנו. שלווה לוין לא טיפלה בתיק מעולם ועזבה את הפרקליטות לפני כשנתיים. הדברים, ככל שנאמרו על ידה, משקפים את דעתה הפרטית בלבד".