אאא

במהלך הסיור הסביר השר  כי בעבר היה תקציב שלא נוצל. התקציב חזר למשרד האוצר ולא שימש ליעוד המקורי שלו - שיפור החיים של האוכלוסיות הנזקקות והחלשות במדינת ישראל. השר כץ הדגיש כי הוא רואה כישלון אישי שלו בכל מקרה שבו כסף חוזר לאוצר.

במהלך הסיור עמד השר מקרוב אחרי ההשקעה של 'סולם' בילדים מקשת רחבה של לקויות. השר כץ נחשף למקרים רבים ומגוונים שבהם בוצעו תהליכי טיפול מדהימים בילדים. אחת הילדות הגישה לשר דרבוקה שהיא עיצבה עבורו. השר התרגש והפטיר  בצחוק: "היום אסור לקבל גם מתנה כזאת". 

"ראיתי פה הרבה לב והרבה נשמה" אמר שר הרווחה חיים כץ, והוסיף בחיוך: "גם הרבה דרישות שבאות מלב שרוצה לעזור לילדים".

בביקור קיבל השר סקירה על הפעילות הייחודית של 'סולם' ליציאת ילדים ממעגל הקשיים לחיים רגילים. "ראיתי פה את כברת הדרך שהילדים עושים אצלכם בשנה אחת זה משהו מדהים" אמר כץ.

בסיום הסיור קיים השר חיים כץ, ישיבה מקצועית עם צוות 'סולם' בראשות המנכלי"ת הרבנית אסתר ארנסטר. אל השר נלווה הצוות המקצועי של משרד הרווחה. השר האזין ברוב קשב לצרכים המקצועיים והקשיים הבירוקרטיים שאתם מתמודדים ב'סולם' מול המערכת הממשלתית. שר הרווחה הנחה את אנשי הצוות המקצועי לתת מענה לכלל הדרישות והבעיות שעלו במסגרת הדיון המקצועי.

בסיום המפגש חלק השר את ההתפעלות שלו מהפעילות והמסירות של 'סולם':  "אני רואה פה הרבה לב והרבה נשמה", אמר שר הרווחה. "אתם לוקחים אנשים שנולדו עם קצת פחות, ונותנים להם את כל הכלים שיוכלו להגיע למקומות שהם צריכים". השר הוסיף: ""אני כשר הרווחה מודה לכם על הצדקה פשוטו כמשמעו שאתם נותנים. יש כאלה שנותנים כסף ויש כאלה שנותנים את הלב" . "אנחנו לא משרד מבטיח" אמר כץ והסביר: "לא מבטיחים-עושים. אם יש לנו תקציב אתם תקבלו. אני דואג לנצל את כל התקציב שלנו. אם הכסף של הרווחה חוזר לאוצר, אני רואה את זה ככישלון אישי שלי. שהכסף שהיה מיועד לחלשים לא מגיע ליעדו".

הרבנית אסתר ארנסטר מנכלי"ת 'סולם' הודתה לשר הרווחה חיים כץ שפינה מזמנו על מנת לעמוד מקרוב אחרי הצרכים של הילדים המיוחדים: "הייתה לנו הזכות לארח את שר הרווחה חיים  כץ. האיש החברתי ביותר בממשלה שהלב שלו נמצא במקום הנכון בדאגה לאוכלוסיות החלשות ביותר בחברה. לילדים שאין להם ולילדים שקשה להם. שמחנו לגלות את האכפתיות של השר לצרכים של הילדים המיוחדים. אנו בטוחים שהשר יעשה כל שביכולתו לדאוג לילדים המיוחדים שלנו ב'סולם'".