אאא

אינו דומה עולם עם הרב שטיינמן לעולם שבלעדיו. אבל כבד, מועקה, בכי ויתמות, אלו התחושות שליוו את עם ישראל לפני כשנה עת כבה המאור הגדול והסתלק מעמנו מנהיג ישראל וקברניטו, מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצ"ל. בן 104 היה בפטירתו, עת עלה בסערה השמימה.

במלאת שנה להסתלקותו, 'כיכר השבת' יצא לשוחח עם האנשים שהיו קרובים למרן זצ"ל בשנותיו האחרונות.

עין לא נותרה יבשה למשמע הצוואה המרטיטה של מרן זצ"ל "לא להזכירני בשם צדיק או ירא שמים, כדי שלא אתבזה על ידי זה בעולם האמת. זה, רק קטע מצוואתו שריגשה את עם ישראל כולו".

במשך כל חייו התכונן מרן ראש הישיבה זצ"ל ליום פטירתו, וכבר בגיל צעיר כתב צוואה ראשונה בתשנ"ח אמר לרבי יצחק לוינשטיין זצ"ל "עם מה אני אבוא לשמים? עם עיריית בני ברק? רק עם אילת השחר!"

בחייו של מרן ראש הישיבה נרשמו עשרות רגעים ועובדות נדירות על אצילותו ואופן התייחסותו לזולת. נביא בפניכם כמה רגעים גדולים שנחרטו בזיכרוננו. מספר סיפורים מרגשים מהקודש פנימה המלמדים על גדולתו וענוותנותו של גדול הדור זצ"ל.

הכתבה פורסמה כחלק מתכנית אקטואליה חדשה מבית 'כיכר השבת' - "ישי ורבינא בכיכר" - אותה יגישו מדי שבוע ביום חמישי, ישי כהן ואבי רבינא, בשידור חי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מדובר בתכנית קבועה ראשונה, לאחר אין ספור שידורים חיים וראיונות באולפן "כיכר השבת", שהגיעו לשיא במערכת הבחירות האחרונה.

 צפו בתכנית המלאה

מגישי התכנית יגישו כל שבוע עבורכם, גולשי וצופי "כיכר השבת", מנה גדושה של קטעים וכתבות מרתקות על הנושאים שעשו את השבוע החולף, בצירוף כתבות מגזין ופרשנויות נלוות.

במהלך התכנית, תתארח באולפן דמות שנקשרה לסיפורי השבוע האקטואליים, ובנוסף תשודר כתבת וידאו רלוונטית עם אירוע בולט שהתרחש במהלך השבוע.

פינות קבועות שצפויות להופיע בהמשך, בתכנית השבועית, הינן בין היתר: מעקב אחר בעיות בירוקרטיות, כאלו שמפריעות לכם הגולשים, כמו גם חמשת הכתובת הנצפות ביותר ועוד.