אאא

הרב הראשי לשעבר יונה מצגר (66) המרצה עונש מאסר בן 3.5 שנים בכלא מעשיהו בעקבות הרשעתו בעבירות שוחד והפרת אמונים הגיש היום (א') לבית המשפט המחוזי מרכז עתירת אסיר לשינוי תנאי חופשותיו.

במסגרת העתירה שהוגשה על ידי עו"ד אליה של"ם מבקש הרב מצגר, כי כשהוא נמצא בחופשה מהכלא מעצר הבית יצומצם לשעות הלילה בלבד וכן כי מצגר לא יידרש להיות בפיקוח שני ערבים צמודים.

בעתירה נטען, כי הערבים של הרב מצגר הינם אישתו וילדיו וכי חיובו של מצגר לשהות בפיקוחם של שני ערבים צמודים "גורם לטרחה רבה לילדיו, בני זוגם וילדיהם אשר נאלצים לשהות במשך כל החופשה בביתו של הרב מצגר (דירה צנועה ולא גדולה) עם כול ילדיהם".

עוד נטען, כי "בעוד כחודשיים וחצי עתיד הרב מצגר להתייצב בפני ועדת השחרורים. לצורך עריכת תוכנית שיקום לקראת שחרורו המוקדם על העותר למצוא 'כולל' או ישיבה שבה יוכל ללמוד במסגרת תוכנית השיקום. פתיחת מעצר הבית נדרש גם על מנת לאפשר למצגר לבדוק מקום לימודים שיתאים לו, לצורך בניית תוכנית לקראת שחרור מוקדם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בעתירה מצויין כי הרב מצגר בן ה-66 הוא אב לשישה ילדים וסב לעשרות נכדים. הוא מרצה עונש מאסר בעקבות הרשעתו בעבירות שוחד והפרת אמונים. עוד נטען כי "התנהגותו של העותר במאסר מופתית וללא רבב. הוא שימש מורה באגף החינוך בכלא במשך כשנה וכעת עובד במכבסה.

"החל מחודש מרץ 2018 יוצא הרב מצגר לחופשות מבית הסוהר. עד כה יצא ל-12 חופשות (שתיים מהן לצרכים רפואיים - ל.ד) בתנאים הבאים: שני ערבים צמודים ומעצר בית חלקי. אושר לרב מצגר לצאת לזמנים קצובים לצורך תפילות במניין בבית הכנסת בתל אביב. מכול החופשות חזר הרב מצגר במועד וללא וללא כול הפרה.

"באוגוסט 2018 פנה הרב מצגר וביקש לשנות את תנאי חופשותיו כך שיוסר ערב צמוד אחד ומעצר הבית יצומצם לשעות הלילה בלבד. עד היום (נכון ל-17 בדצמבר - ל.ד) לא התקבלה החלטה בבקשתו של הרב מצגר לשנות את תנאי חופשותיו... משטרת ישראל מתנערת מחובתה לקבל החלטה בבקשתו של הרב מצגר על אף שחלפו כ-4 חודשים מאז הוגשה", נטען.