אאא

בתקופה ההסטורית וההזויה הזו, בה כולנו שוטפים ידיים באובססיביות, תודו שפינת נטילת הידיים היא הכוכבת החדשה של הבית. אם כי, מאז ומתמיד הבית החרדי אופיין על ידי פינת נטילת ידיים במיקום בולט ובעיצוב מושקע וקפדני. מעיין סמל סטטוס: אמור לי כמה פינת הנטילה שלך מושקעת ואעריך כמה השקעת בשיפוץ.

כמעצבת, אני תמיד נותנת דגש בעיצוב פינת הנטילה והיא נלקחת בחשבון כבר בשלב הראשוני של חלוקת החלל וכמובן, בשלב בחירת החומרים והריצוף.

 
 
View this post on Instagram

A post shared by מינדי ויזל - מעצבת פנים (@mindyvizel) on Mar 29, 2020 at 2:40am PDT

מבחינת מיקום, יהיו כאלו שיעדיפו לשבץ אותה בחלל פנימי, סמוך לחדרי הרחצה ונסתרת מהחלל הציבורי ויהיו לקוחות שיעדיפו לחשוף את פינת הנטילה לחלל האירוח ולייעד אותה לנטילת ידיים גם לפני הסעודה (בעיקר כשלא מעוניינים שהאורחים יחשפו לתהליכי הצִלחות במטבח..)

כמובן שכבר בשלב התכנון, יש צורך בהחלטה האם הברז יהיה ברז קירי (אינטרפוץ) או ברז רגיל מהמשטח. ההחלטה מתבטאת בהכנת תכנית האינסטלציה.

צילום: באדיבות המצלם
צילום: מינדי ויזל עיצוב פנים

כשתגיעו לבחור את הברז והכיור, תתקלו במגוון עצום של ברזים וכיורים בעיצובים מרהיבים. זכרו לא להתפזר ולהצמד לקונספט הכללי של הבית.

 
 
View this post on Instagram

A post shared by מינדי ויזל - מעצבת פנים (@mindyvizel) on May 26, 2019 at 1:34am PDT

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 כמו כן, חשוב מאד להתאים את אורך הברז, כך שיתאים לכיור שבחרתם כשמדובר בברז קירי, או להתאים את גובה הברז לכיור כשמדובר בברז ממשטח. הדבר האחרון שאתם רוצים זו פינת נטילה שבה הברז אינו פוגע במרכז הכיור ומייצר נתזים של מים לכל עבר (והבוץ ברצפה, שומו שמים!).

צילום: באדיבות המצלם
צילום: מינדי ויזל עיצוב פנים

בחרתם ברז וכיור? מעולה.

נותר לכם לבחור חיפוי קיר. לעתים אני אוהבת להמשיך עם הריצוף על הקיר עד לתקרה ולייצר מראה קוהרנטי ואחיד, וכשהקונספט דורש, אני בוחרת בחיפוי שונה ובולט, שמייחד את הפינה ומבליט אותה מכל חללי הבית.

צילום: באדיבות המצלם
צילום: מינדי ויזל עיצוב פנים
הגדלה
צילום: באדיבות המצלם
צילום: מינדי ויזל עיצוב פנים

לגבי המשטח עליו יהיה מונח הכיור - אני אוהבת מאד לייצר משטח מהאריחים למראה מושלם. אם יש לכם קבלן מיומן - הוא ידע לבצע זאת.

אפשרויות אחרות למשטח הן שיש או משטח בוצ'ר, תלוי כמובן בסגנון העיצובי.

אל תשכחו להוסיף תאורת ספוטים או מנורות תלויות כדי להשלים את האווירה והכי חשוב! לברך בכוונה: "על נטילת ידיים".