אאא

סגן ראש העיר אלעד, אבי שטרן, האחראי על המאבק בנגיף הקורונה בעיר, תוקף בראיון באולפן 'כיכר השבת' את התנהלותה רשויות שלדבריו נכשלו ואף מובילים לגל תחלואה בציבור החרדי בשל העובדה שחולי הקורונה לא מפונים למלוניות. צפו בראיון המלא.

במהלך הראיון הסביר שטרן: "אלעד מבודדת והחולים שלה מבודדים, והיא תמשיך לטפס כי ישנה הדבקה בתוך המשפחות, התרענו על זה מראש. אמרנו למנכ"ל משרד הבריאות - אנחנו רוצים פינוי למלונות. יודעים למה לא נותנים לנו לפנות למלוניות? אין מלוניות במדינה".

"הצבא לא נערך", תקף שטרן: "משרד הבריאות לא נערך. אבל האשמה? על תושבי העיר אלעד. להגיד לנו תסגרו סגר בעיר עם 50 אלף תושבים, תדביקו האחד את השני, ואל תפריעו למדינת ישראל - זו תשובה מאוד טובה".

סגן ראש העיר מאשים כי: "מקבל ההחלטות מעולם לא ירדו לרמת השטח של הציבור החרדי, הציבור החרדי מורכב. אחת עשר נפשות בתוך בית של 80 מטר, מה תועילו בזה שלא תפנו למלוניות? נדביק את ה-11? יש אחד חיובי שאתם לא מפנים אז נגיע ל-11 חולים חדשים".

"אלעד הראשונה שתביא ותחלים, כבר היום יש מחלימים מהגל השני., למרות מדינת ישראל", הוסיף שטרן.

"לא הופקו לקחים", טען סגן רה"ע: "אנחנו למדנו מהגל הראשון - תפנו את החולים - לא תהיה תחלואה בפועל בעיר, לא יהיו נדבקים. לא תעשו את זה - אתם גורמים לנו לעלות בתחלואה, נקודה".