אאא

בשל נגיף הקורונה ההולך ומתפשט, הוחלט בחסידות קרלין להחמיר שוב בהנחיות עבור החסידים, ואף לסגור את כלל המוסדות של החסידות ברחבי הארץ, כפי שנהגו בחסידות בגל הראשון.

במודעה שיצאה לכלל החסידים נכתב בהוראת האדמו"ר כי היות ובימים האחרונים התרבו מספר הנדבקים, על כן יש לציית לרשימת ההוראות הבאה:

א. על כל אחד ואחד להישמר ולהוסיף שמירה על שמירה ביתר שאת בכל מה שאפשר, שלא יבוא חס ושלום להזיק אחרים, ולבל יוזק הוא עצמו, ובפרט בעת היציאה לתפילה או לעבודה.

ב. על כל אחד ואחד לחבוש מסיכה קשורה היטב שמכסה את הפה ואת האף, ואין להורידה עד אשר שבים הביתה.

ג. כלל המוסדות, תלמודי תורה, ישיבות קטנות, ישיבות גדולות, כוללי אברכים, סמינרים, גנים, יסגרו לעת עתה ויעברו ללמידה מרחוק באמצעות המערכת שהוקמה.

ד. בתי המדרש של החסידות ישארו פתוחים לצורך תפילה בלבד, באמצעות מקסימום 20 איש במניין, וכי לאחר התפילה אין להישאר בבית המדרש לשום צורך אחר.

ה. כדאי ומומלץ מאד לחזור ולקיים מנייני תפילה באמצעות תפילה במרפסות לפי ההנחיות וההוראות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ו. אין ללכת להתארח אצל ההורים או בבתים של אחרים, ויש לנהוג כפי ההוראות שהונהגו בחג הפסח האחרון.

ז. יש להימנע עד כמה שניתן מלהשתתף בשמחות, וכן בעלי השמחה נקראים להזמין כמה שפחות אנשים, ולערוך את השמחה בצורה מצומצמת ביותר.

ח. על אנ"ש מגיל 60 ומעלה, או אנשים שנמצאים בקבוצות סיכון, או אנשים חייבי בידוד, להימנע מלצאת מהבית לתפילות, טבילה במקווה, או לבוא בתוך הקהל, וכי עליהם להתפלל בשטחים פתוחים בלבד, לפי ההנחיות והאזהרות של משרד הבריאות.

יצוין כי גם בגל הראשון, הייתה חסידות קרלין מראשוני המחמירים בכל מה שקשור בהישמרות מפני נגיף הקורונה, וכעת - קצת יותר מחודש אחרי שנפתחו בתי הכנסת ומוסדות הלימוד, שבים בקרלין לפעול שוב במתכונת חירום ומורים על סגירת המוסדות.

 (המודעה)
(המודעה)
הגדלה