אאא

לפרשתנו שם תמוה. בלק הוא שם של גוי רשע שמחפש לקלל, להתחכם ולמצוא דרך לפגוע ולנצח את עם ישראל. כיצד הפרשה נושאת את שמו?

יש פעמים שהטוב מגיע ישר לעולם, בנועם ובקלות ויש דברים שצריכים להגיע בדרך הפוכה, פתלתלה וקלוקלת, אבל בסופה יהיו ברכות ושפע של טוב לעם ישראל.

פרשת בלק מלמדת אותנו שאין לנו שליטה על הקושי שסביבנו, על מה שיורד לעולם בהיפוך, אבל מביא בסופו של דבר לטוב הכי נעלה כשהוא מתגלה.

כשבלעם, הנביא שנשכר על ידי בלק לקלל את עם ישראל, רואה את עם ישראל מתנהג בצניעות ושומר על פתחי הבתים, הכל מתהפך לו והקללות שתכנן הופכות לברכות מעטירות.

הפעם הראשונה שבה מופיע משיח בתורה היא דווקא בקללת בלעם. כשבלעם אומר ״דרך כוכב מיעקב וקם שבט מישראל״, הוא מתכוון להתגלות מלך המשיח המכונה ׳כוכב׳ ו׳שבט׳. כן, כך בדיוק תגיע בשורת הגאולה! כל קללה שמגיעה לחיינו או צער וכאב על אובדן וחורבן, הופכים לברכת הגאולה ולשמחה גדולה בבניין בית המקדש.

אז מה עושים?

לומדים תורה וענייני משיח וגאולה. כוח התורה הוא למעלה מהעולם. יש בכוחה של התורה לשנות את האדם והעולם. התורה תוציא אותנו מהגלות המדומה ונתחיל להרגיש סוף סוף את האמונה, נזכה לראות ולחוש שאנו נמצאים בתקופה כל כך מיוחדת ונתחיל להתנהג בהתאם.

קבלו את האורחת הנפלאה שלנו היום:

אילנה עדני, נשואה לאמיתי ואמא ל-4 ילדים מקסימים, זמרת, יוצרת לנשים ונערות, בעלת "מעל הקול הפקות" ואשת תקשורת.

נולדה בירושלים, גדלה בתל אביב ורוב שנותיה, עד היום, מתגוררת בחולון.

אילנה סיפרה לנו על שורשיה הענפים, על תחילת הקריירה ומה לדעתה ניתן לעשות כדי לשבור מחסומים בנפש והכי חשוב: מה החלום שלה. הוחכמנו.

פאה: פאות טילי, בני ברק

איפור: דיני רבינוביץ, כפר חב"ד

טיפוח: יעלת חן, ירושלים

הכותבת היא מנטורית ברוח יהודית, נשיאת ארגון הנשים נפלאו"ת מתגברות, מרצה, מנחה ושליחה בתקשורת.

[email protected]