ריקה ויונתן רזאל מאחדים כוחות לראשונה: "פעימות הלב"

ריקה רזאל שחזרה בתשובה ביחד עם אהבתה הגדולה – המוזיקה, משלבת מיתרי קול עם אחיה יונתן ובוחרת לשיר את מה שכתב והפיק לפני שנים, טרום החזרה בתשובה. צפו (מוזיקה)

מאמע | כיכר השבת |
(צילום: אשרינה ליבוביץ)

בנוף בראשיתי עוצר נשימה ובשלושה דורות, צולם קליפ הסינגל החדש של ריקה רזאל, זמרת ויוצרת בטעם אחר. הוא אמיץ, בוגר, כזה שהכיר עולם, חזר בתשובה אל הבית ומתעקש להישמע, אך בנימה יהודית נקיה וטהורה.

ריקה, שחזרה בתשובה ביחד עם אהבתה הגדולה – המוזיקה, משלבת מיתרי קול עם אחיה יונתן ובוחרת לשיר את מה שכתב והפיק לפני שנים, טרום החזרה בתשובה. "למרות השינוי שאנו עברנו, לא היססתי לקחת את ההזדמנות המבורכת הזו, לחזור לימים המשותפים שלנו ולא לשכוח לשלב ידיים תחת אותם הגנים שחלקנו ולשיר, לכתוב ולהפיק יחד. אני מרגישה שהחזרנו עטרה ליושנה", היא מספרת בהתרגשות וניכר שהיא מרוצה מאד משיתוף הפעולה המבורך שלקחה בו חלק.

"בעבודה על 'פעימות הלב' נהניתי כל כך לעבוד עם יונתן. חזרתי לשנות הילדות והנערות, בהן היינו מופיעים ומנגנים יחד במסגרת הלהקה המשפחתית שלנו, 'להקת רזאל'. היום שנינו בוגרים, הורים לילדים ושוב אנחנו עובדים יחד ויוצרים יחד ויונתן הוא גאון. זו באמת זכות גדולה".

את "פעימות הלב" יונתן כתב והפיק מוזיקלית לפני שנים רבות, כאמור. במסגרת האלבום "יום אחד" שריקה עובדת עליו כעת ומשחררת ממנו סינגלים, היא לקחה את היצירה הזו הלאה ושרה אותה. "זה היה אחד השירים הישנים של יונתן שכל כך אהבתי והרגשתי שאנחנו חייבים להוציא לעולם", היא ממשיכה. "שיר שמדבר על הקשר של גוף ונפש, על העובר שלומד על העולם דרך הגוף של אמו ועלינו – שלומדים את העולם דרך הקשבה לעצמנו ולגוף שלנו".

ריקה בחרה להוציא את הסינגל דווקא בתקופת הקורונה, במהלך הסגר ולאחר כמה חודשים שחייהם של האמנים בארץ וברחבי העולם קפאו יחד עם האיסור להופיע. "הרגשתי שהשיר מאד מתחבר לתקופה. אנחנו פתאום לומדים להתכנס פנימה. מבן אדם שכל היום בריצות ונוסעת בכל הארץ, אני פתאום מוכרחה להיות בבית, רק עם המשפחה הגרעינית, להתחבר למשפחה, לילדים, לבעל, להתחבר גם לעצמי ואני חושבת שרבים מאתנו למדו בזמן הזה גם להקשיב יותר לעצמנו. אולי זו המתנה הקטנה שנוכל לקחת אתנו מהקורונה, לחזור לבסיס, להקשיב יותר ללב ולעצמנו".

השיר "פעימות הלב" יוצא בליווי קליפ יפהפה שצולם ונערך על ידי אשרינה ליבוביץ, על רקע הרי יהודה וים המלח. שם נרקם קשר מרגש בין שלושה דורות, כאשר בקליפ מופיעות גם ביתה וגם נכדתה של ריקה. "השיר גם משקף את הקשר העמוק שבין האמא לילדים שלה. התרגשתי להצטלם לקליפ עם הבת והנכדה שלי.. לא תמיד הקשר הוא פשוט אבל הוא תמיד עמוק, מרגש וחי".

"פעימות הלב" | מילים, לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: יונתן רזאל | קליפ: אשרינה ליבוביץ

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

Mame לאישה הדתית