כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
פרשת שודריך

הרב עמאר ל´כיכר השבת´: "אין היתר להיכנס לכנסייה"

בעקבות חשיפת "כיכר השבת" על השתתפות רבה של מדינת פולין, מייקל שודריך, בטקס נוצרי שנערך בתוך הכנסייה הראשית של קרקוב, אומר הראשון-לציון והרב הראשי לישראל הרב משה-שלמה עמאר: "בשום פנים ואופן, אין שום היתר הלכתי להיכנס לכנסייה. אסור לעמוד שם, אין מקום להקל בנושא". מיוחד (איצטלא)

מנחם כץ | כיכר השבת |

"בשום פנים ואופן - אין היתר הלכתי להיכנס לכנסייה" - כך אומר ל"כיכר השבת" הרב הראשי לישראל והראשון-לציון הרב משה-שלמה עמאר, בעקבות השתתפות הרב של פולין, מייקל שודריך, בטקס שנערך בכנסייה הראשית של קרקוב, כחלק מטקס הקבורה של נשיא פולין לך קצ'ינסקי.

החשיפה של "כיכר השבת", אליה צורפה תמונה, עוררה הדים רבים בקהילות היהודיות באירופה. הפרסום הגיע גם לרבנות הראשית בישראל שלא הבינו מהיכן ניתן ההיתר.

"אולי מישהו חשב שזה לא ממש אירוע נוצרי", מנסה לסנגר הרב עמאר על הצעד התמוה של הרב שודריך. "אבל בכל מקרה, כל רב צריך לבדוק היטב-היטב כשהוא מוזמן לאירוע מסוג זה. אם מדובר בשהייה בתוך כנסייה - הרי שאסור ללכת".

הרב עמאר מספר, כי לפני מספר שנים פנה אליו רב קהילה בספרד וביקש לבקש חוות-דעת הלכתית בנוגע להשתתף בטקס נוצרי.

"הוא אמר לי שמדובר ב'אזכרה' לאפיפיור והוא מאוד חושש שאם הוא לא ישתתף באותו אירוע - הוא יפגע באנשי הכנסייה", מספר לנו הרב עמאר.

"במהלך השיחה, הוא אמר לי שהוא כהן. כשהוא אמר לי את זה, עלה לי רעיון שיגיד לאנשי הכנסייה שלכהן אסור לעמוד על-יד מתים. וכך אכן הוא עשה. ללמדך, שצריך למצוא את התשובה הנכונה, כדי שמצד אחד נוכל לשמור על קוצו של יוד בהלכה ומצד שני לא נפגע באותם אנשים".

בכתבה שפורסמה כאן ביום חמישי, הגיב שודריך כי הוא קיבל היתר מפוסק חשוב. "הפוסק אמר לי שאם אני מוזמן על-ידי הממשלה - חובתי ללכת, אבל אם אני מוזמן על-ידי הכנסייה - אסור לי ללכת", אמר הרב שודריך. "לטקס הזה, הוזמנתי על-ידי הממשלה".

בתגובה לדברים, אומר הרב עמאר: "לפי ההלכה אסור לו לעמוד. אין שום מקום להקל בנושא".

מבדיקת "כיכר השבת" עולה, כי בכל טקס מסוג זה שנערך בכנסייה, הכמרים אומרים בקול-רם שאלוקים עזב את היהודים, ר"ל, וכעת הוא עם הנוצרים, ר"ל עפרא לפומיו.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר