נהג שיכור באופניים חשמליים ורשיונו נפסלנהג שיכור באופניים חשמליים ורשיונו נפסלדניאל הרץ
רוכב אופניים חשמליים בן 42 מגבעת שמואל נתפס רוכב על האופניים כשהוא שיכור ובדמו אלכוהול פי חמש מהמותר בחוק. רישיונו נפסל ל-30 יום והוא צפוי לעמוד למשפט (רכב)
האצבעות שנחתכו למנוע זיהויעבר באדום, נמלט מהשוטרים ונפגע • צפודניאל הרץ3
רוכב אופנוע בעל חזות חרדית, פסול נהיגה, חצה רמזורים אדומים ונעצר על ידי השוטרים, להם הציג תעודת זהות מזויפת ואף חתך את אצבעותיו במטרה למנוע את זיהויו • צפו (רכב)
גנב רכב, נסע באדום, הרג ונמלט • צפוגנב רכב, נסע באדום, הרג ונמלט • צפודניאל הרץ2
תאונה קשה במיוחד כאשר גנב רכב דהר לתוך צומת באדום פגע ברכבו של ההרוג ונמלט מהמקום במהירות. המשטרה מחפשת אחר הנהג הפוגע (משטרה ומשפט)
החשוד נגח את הניידת השאיר את הרכב ונמלטנתפס ללא רישיון ונמלט ברוורס • צפו בתיעודדניאל הרץ1
במסגרת מבצע משטרתי נגד עבריינים שנוהגים ללא רישיון נעצרו 56 חשודים, ביניהם "היעד מספר 1" שהסגיר את עצמו לאחר שנמלט ברוורס ונגח את ניידת המששטרה שביקשה לעוצרו (רכב)
בני שנתיים על טרקטורון בכביש המהיר • צפובני שנתיים על טרקטורון בכביש המהיר • צפודניאל הרץ8
השוטרים זיהו את הטרקטורון נוסע בכביש מהיר כשהתקרבו אליו גילו כי רוכבים עליו שני ילדים בני שנתיים בלבד. לאחר זמן רב אותר אביו של אחד מהם שנחקר במשטרה • צפו בתיעוד (משטרה)
אילוסטרציה, ארכיוןרוכב אופנוע ושני רוכבי אופניים נפגעודניאל הרץ1
מונית פגעה באופנוע ופצעה את רוכבו באורח קשה וכן באופניים חשמליים עליהם רכבו שניים ופצעה אותם באורח קל. לאחר מרדף קצר המשטרה לכדה את הנהג שעוכב לחקירה (משטרה ומשפט)
האופנוע החדש של המשטרהכבר לא BMW: האופנועים החדשים של היס"מדניאל הרץ1
חברת KTM האוסטרית תספק בשבועות הקרובים למשטרת ישראל 70 אופנועים כבדים בעלות עסקה של כ-9 מיליון שקל. מדובר באופנועים יקרים, המחיר לצרכן פרטי עומד על 139 אלף שקל (רכב)
אילוסטרציההנהג השתמש בטלפון נייד אך הדו"ח בוטליוסף ויצמן, עו"ד4
נהג שהוגש כנגדו כתב אישום בגין שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה זוכה בבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה. הסיבה? השוטר לא רשם בדו"ח תיאור פרטים מלא של המכשיר הסלולרי (טור משפטי)
לא יאומן: נהגת אמריקנית עצרה שוטר על מהירותלא יאומן: נהגת אמריקנית עצרה שוטר על מהירותשרון מנדל20
נהגת מפלורידה עצרה ניידת משטרה שנסעה במהירות מופרזת. "צריכים להוות דוגמה" אמרה הנהגת לשוטר הנכלם שסיפק תשובות מגומגמות: "לא יודע על כמה נסעתי. אני בדרך לעבודה". צפו (רכב)
בן 13 גנב רכב, ברח מהמשטרה ואיבד שליטהבן 13 גנב רכב, ברח מהמשטרה ואיבד שליטהשרון מנדל1
שוטרי תנועה במישיגן, ארה"ב, הבחינו ברכב חשוד והורו לו לעצור. הנהג ברח, אך לאחר מרדף קצר איבד שליטה על הרכב ונעצר. אז התברר לשוטרים כי מדובר בילד בן 13 ואחותו בת ה-8. צפו (רכב)
צפו: דהר על 180 קמ"ש נגד כיוון התנועהצפו: דהר על 180 קמ"ש נגד כיוון התנועהקובי רוזן1
נהג שניסה להימלט ממחסום משטרתי לבדיקת שכרות עבר לנתיב הנגדי ונסע נגד כיוון התנועה במהירות של 180 קמ"ש. זה הסתיים בתאונה ובמעצר. צפו בתיעוד המרדף המשטרתי (רכב, משטרה)
אילוסטרציהעשיתם תאונה בגלל הגשם? אלו זכויותיכםעו"ד רוני פאלוך4
הפסיקה בערכאות השונות התייחסה רבות לענין החלקת רכבים וגרימת תאונות ופגיעות לאחר גשמים. פסקי דין קבעו כי החלקה של רכב איננה ראיה חלוטה כי הנהג התרשל בנהיגתו (טור משפטי)
משרדי ג'נרל מוטורסGM תשלם 900 מיליון דולר פיצוייםשירות כלכליסט
ג'נרל מוטורס תשלם כ-900 מיליון דולר פיצויים בעקבות תקלה במתגי ההצתה, שהביאה למותם של 124 בני אדם. נגד ג'נרל מוטורס הוגשה תביעה בשל הסתרת הכשל והונאת הלקוחות (רכב)
מצלמת מהירותניסוי משטרתי: 'לבלבל הנהגים' עם המצלמותתומר הדר3
בחלק מן המצלמות נקבע סף אכיפה שקרוב מאוד למהירות המותרת, ואילו במצלמות אחרות נקבע סף אכיפה גבוה. המטרה: למנוע מנהגים להאט לפני המצלמה ולהאיץ אחר כך (רכב, משטרה)
צפו: מרדף משטרתי אחר נהג מסוכןצפו: מרדף משטרתי אחר נהג מסוכןשרון מנדל6
בסוף השבוע התנהל מצוד משטרתי, בסיוע מסוק מהאוויר, אחר נער בן 17 ואדם נוסף שנסעו באופן מסוכן והתעלמו מהוראות השוטרים. צפו בתיעוד המרדף כפי שצולם על ידי המסוק המשטרתי (רכב)
צפו: כך נעצרו 20 גנבי ומפעילי משחטות רכבצפו: כך נעצרו 20 גנבי ומפעילי משחטות רכבשרון מנדל4
בתום פעילותם של שני סוכנים סמויים, פשטו הלילה כוחות משטרה גדולים על בתי חשודים בסחר בכלי רכב גנובים ובפירוק כלי הרכב במשחטות רכב בשטחי יהודה ושומרון. 20 חשודים נעצרו. צפו (רכב)
נייד בנהיגה: עשה ולא תעשהנייד בנהיגה: עשה ולא תעשהרוני פאלוך, עו"ד6
לאור העליה בתאונה הנגרמות עקב שימוש בסלולרי, משטרת ישראל מחמירה את האכיפה על עבירת דיבור בסלולרי בזמן נהיגה. עשה ולא תעשה בשימוש בטלפון נייד בנהיגה (רכב)
אילוסטרציהסדרתי: נתפס 4 פעמים נוהג בשלילהצביקה גרוניך1
במהלך מבצע אכיפה של משטרת אילת, נתפס נהג שרשיונו פקע כבר בשנת 2002, ומאז נתפס כשהוא נוהג לא פחות מארבעה פעמים. הוא יובא הבוקר להארכת מעצרו (חדשות, רכב)
אילוסטרציהדוחות תנועה, סוגיהם ומהותםעו"ד רוני פאלוך8
בעת מפגש בין נהג לשוטר בעת חשד לעבירת תנועה קיימים 2 חלופות למיצוי הדין. הראשון הינו דו"ח ברירת משפט והשני הינו "הזמנה למשפט". כיצד מתמודדים עם הדוחות? (טור)
נתפס נוהג ב-213 קמ"ש - וזוכהנתפס נוהג ב-213 קמ"ש - וזוכהשרון מנדל5
נהג רכב מסוג "קדילאק" נתפס על ידי ניידת משטרת התנועה כשהוא נוהג לכאורה במהירות של 213 קמ"ש, אולם בית המשפט מצא אותו זכאי. איך זה קרה? כנסו (רכב)
רוכבי אופניים חשמליים על הכוונתרוכבי אופניים חשמליים על הכוונתשרון מנדל1
משטרת ישראל שמה את רוכבי האופניים החשמליים על הכוונת וגיבשה תכנית פעולה נגד הרוכבים שתאונות בהן הם היו מעורבים הפכו למכת מדינה בזמן האחרון (רכב, משטרה)
לוחמי מג"ב עצרו כנופיית גנבי רכבלוחמי מג"ב עצרו כנופיית גנבי רכבשרון מנדל4
לוחמי משמר הגבול עצרו חוליית גנבי רכב, שעל פי החשד אחראית למספר רב של גניבות רכב באזור ירושלים. הלוחמים ביצעו מרדף קצר אחר הגנבים ולכדו אותם (חדשות, משטרה)
מבצע אכיפה נגד אופניים חשמלייםמבצע אכיפה נגד אופניים חשמלייםשרון מנדל3
בעקבות ריבוי האירועים בהם נפצעו הולכי רגל מאופניים חשמליים, שוטרי התנועה של מחוז תל אביב יצאו היום למבצע אכיפה נרחב נגד הרוכבים. עשרות אופניים נבדקו (חדשות, רכב)
הרכב נגנב מהתצוגה בפחות מדקההרכב נגנב מהתצוגה בפחות מדקהשרון מנדל2
משטרת בריטניה פרסמה סרטון וידאו בו תיעוד של גניבת "פורד אסקורט" קלאסית יוקרתית מאולם תצוגה. כמה זמן לקח לגנבים לבצע את הגניבה? פחות מדקה • תיעוד (רכב, מהעולם)
נהג עם טלית ותפילין ורשיונו נפסלנהג עם טלית ותפילין ורשיונו נפסלצביקה גרוניך12
בית המשפט לתעבורה בירושלים הרשיע אדם שנהג ברכבו כשהוא מעוטר בטלית ותפילין, זאת משום שהדבר מסכן אותו ואת שאר הנהגים. "ספק אם תפילה הייתה מסייעת" (חדשות, רכב)
מהו "הסדר טיעון" בדיני תעבורה?מהו "הסדר טיעון" בדיני תעבורה?עו"ד רוני פאלוך
עברתם עבירת תנועה? לא פעם מגיעים עד לבית משפט בשל עבירות כאלו ואחרות, כאשר הפרקליט מציע "לסגור את התיק ללא משפט". מהי אותה סגירת תיק בהסדר? • פרשנות (רכב)

משטרה ומשפט

מדור רכב של כיכר השבת מביא לכם את כל החדשות העדכניות מעולם המשטרה והמשפט הנוגעים לדיני התעבורה, עבירות תנועה ועוד.

עדכונים
כיכר facebook