אאא

סדרת הספרים "צנצנת המן" - ביוגרפיה מקיפה על חייו של הצדיק מבעלזא, הושקה לפני כשבוע ב'יריד ספרי חסידות' של עיתון המבשר, ומאז הפכה ללהיט ענק.

המפעל הגדול מקיף כאלפיים עמודים בארבעה כרכים מהודרים, פרי עמל רב של למעלה משנתיים. הסדרה מבוססת על אוצרו של המספר החסידי הנודע הרב בן ציון גרוסמן ממגדל העמק, בתוספת כתבים, עבודת מחקר מקיפה, ומקורות רבים פרי עמלו של הסופר הנודע דוד זילברשלג .

בארבעת הכרכים משובצות תמונות ומסמכים רבים, חלקם הגדול בפרסום ראשון. מרבית התמונות שבספר עברו עיבוד ושיקום מחודש, ומיעוטם עברו הטמעה של צבע. הספר זכה לברכתם של גדולי ישראל והיה לספר האחרון שזכה לברכתו של האדמו"ר מסערט ויז'ניץ זצ"ל, סמוך מאוד להסתלקותו. בכך גם היה לספר הראשון שיצא לאור בהסכמת בנו.

הספרים שיצאו עתה הם חלק מסדרה מקיפה על רבים מגדולי דורינו אשר כותרתה "צדיקים וחסידים" - הכרכים הבאים שבהכנה ישלימו את מסכת חייו של רבי אהרן מבעלזא, רבי ישראל אבוחצירא זצ"ל ה'באבא סאלי', רבי משה מרדכי מלעלוב זצ"ל, רבי אליעזר זצ"ל מסערט ויז'ניץ, צדיקי בית ויז'ניץ, קרלין, לובאוויטש, רוז'ין, וגדולי החסידים.

מבנה הספר מחדש ז'אנר ספרותי בספרות החסידית, בניחוח ספרותי עשיר, העשרת דמות ה'גיבורים' אשר סביב לכל צדיק וצדיק והרחבת היריעה אודות מנהגים יחודיים ל'חצר' המדוברת.